Rothschildowie i Rockefellerowie: konstruktorzy NWO

 bankster

Amsel (Amschel) Bauer Mayer Rothschild, 1838r:

„Pozwólcie mi kontrolować podaż pieniędzy w państwie, a nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy jego prawa”.

List z Londynu napisany przez Rothschildów w 1912 roku do ich agencji w Nowym Jorku, opisujący wprowadzanie systemu bankowego w Ameryce:

„nieliczni którzy zrozumieją system będą zainteresowani zyskami z niego płynącymi, lub będą tak zależni od jego korzyści, że nie będzie żadnego sprzeciwu tej klasy. Z drugiej strony wielkie masy ludzkie niezdolne do zrozumienia jego ogromnych zalet, poniosą jego ciężar bez skargi i najprawdopodobniej nawet nie podejrzewając, że system nie sprzyja ich interesom”.

Wywiad Nathana Rothschilda

W 1819 roku Nathan Rothschild odpowiedział Członkom Komisji na poniższe pytania:

Jaka jest Pańska Branża?

– głównie bankowość zagraniczna.

Czy może Pan zdradzić Komitetowi szczegółowo, jak można sobie wyobrazić konsekwencje zniesienia obowiązku nałożonego przez  Bank [Anglii – którego Rothschild był właścicielem], aby wznowić płatności gotówkowe po upływie roku od chwili obecnej?

– Nie sądzę, że można to zrobić bez wielkiej straty dla tego kraju; mogłoby to być przyczyną wielkiego załamania, nie możemy sobie teraz nawet wyobrazić, co to załamanie oznaczałoby.

Czy jest w pana interesie wytłumaczenie natury kryzysu i w jakich okolicznościach on powstanie?

– Pieniędzy będzie bardzo mało, każdy przedmiot w tym kraju stanie się bardzo pożądany, to doprowadzi wielu ludzi do ruiny.

Rothschild – najbogatsi ludzie świata

Dyrektor Skarbu Pruskiego napisał podczas wizyty w Londynie, że Nathan Rothschild posiadał w 1817 r.:

„…niesamowity wpływ na wszystkie sprawy finansowe w Londynie. Powszechnie stwierdzono, że w całości reguluje kurs wymiany walut w mieście. Jego moc jako bankiera jest ogromna „.

Sekretarz austriackiego księcia Mettemich napisał o Rothschildach w 1818 r.:

„… są to najbogatsi ludzie w Europie”.

Odnosząc się do Jamesa Rothschilda, poeta Heinrich Heine powiedział:

„Pieniądze to bóg naszych czasów, a Rothschild jest jego prorokiem”.

James Rothschild zbudował wspaniałą rezydencję, zwaną Ferrilres, 19 mil na północny-wschód od Paryża. Wilhelm I, gdy po raz pierwszy ją zobaczył, powiedział :

„Królów nie stać na takie posiadłości, to może należeć tylko do Rothschilda!”.

Autor Frederic Morton napisał, że Rothschild:

„podbił świat bardziej przebiegle, trwale i o wiele bardziej niż wcześniej wszyscy Cesarzowie…”.

Napoleon:

„Terroryzm, wojna i upadłości są spowodowane prywatyzacją pieniędzy, wydanych jako dług z odsetkami”

Napoleon anulował dług i odsetki Francji, następstwem tej decyzji była Bitwa pod Waterloo.

„Jest tylko jedna siła w Europie i nazywa się ona Rothschild” – komentarz z XIX wiecznej prasy francuskiej.

Lord Victor de Rothschild w swojej książce „The Shadow of a Great Man” wydanej w Londynie w 1982 roku cytuje list wysłany z Davidson w dniu 24 czerwca 1814 przez Nathan Rothschild:

” Tak długo, jak ten dom należy do Ciebie, i tak długo, jak będziesz współpracować ze swoimi braćmi, żaden inny dom na świecie nie będzie w stanie konkurować z Twoim, nie będzie w stanie spowodować obrażenia twojego ciała lub wykorzystać cię, będziecie mogli podejmować i robić więcej niż każdy inny dom na świecie”.

Bliskość braci Rothschild jest widoczna również w liście Soloman (Salomon) Rothschild do jego brata Natana z 28 lutego 1815:

„Jesteśmy jak mechanizm zegarka: każda część jest niezbędna”.

Klan Rockefeller powiązany z klanem Rothschild 

Ta bliskość jest widoczna także w genealogi rodziny Rothschild –  z 18 małżeństw dokonanych przez wnuków Mayer Amschel Rothschilda – 16 zostało zawartych pomiędzy pierwszym kuzynostwem.

Henry Kissinger, David Rockefeller, Senator Jay Rockefeller, Vishakha Desai, Charles Rockefeller, Roy Huffington

„Centralizacja kredytu w rękach państwa za pomocą banku narodowego o kapitale państwowym i o wyłącznym monopolu” – punkt 5 Manifestu Komunistycznego.

Rodziny Rothschild i Rockefellers są właścicielami Chase Bank, który wraz innymi powiązanymi z nim bankami jest właścicielem Banku Rezerw Federalnych (FED).

Rodzina Rockefeller jest wielopokoleniowo spokrewniona z rodziną Rothschild, przez żeńską linię rodową.

Nathan Rothschild (1777-1836) powiedział:

„Nie obchodzi mnie, kto jest umieszczony jako marionetka na tronie Anglii, ponieważ ten kto kontroluje podaż pieniądza w Wielkiej Brytanii kontroluje Imperium Brytyjskie”.

John D. Rockefeller:

„Konkurencja jest grzechem”.

Bankowe dynastie dążą do scentralizowania kontroli nad wszystkim aby zniewolić wszystkich.

Rothschildowie byli odpowiedzialni za kolonizację i okupację Indii, są właścicielami British Petroleum (BP) i mają przyznane nieograniczone prawa do wszystkich wydobytych dóbr indyjskich, aktualne do dziś.

Te dynastie są odpowiedzialne za bezprawne stworzenie Banku Rezerw Federalnych (FED) w 1913 roku, nie było by to możliwe bez pomocy wysokiego stopnia masonów reprezentujących interesy bankierów: Prezydenta Theodore Roosevelt, Paul Warburg (przedstawiciel Rothschildów), Woodrow Wilson – prezydent USA który podpisał  wprowadzenie  ustawy, Nelson W. Aldrich (przedstawiciel Rockefellerów), Benjamin Strong (przedstawiciel Rockefellerów), Frank A. Vanderlip (przedstawiciel Rockefellerów), John D. Rockefeller, Henry Davison (przedstawiciela JP Morgana), Charles Norton (przedstawiciela JP Morgana).

W ubiegłym wieku, członkowie brytyjskich rodzin bankowych sprawujących kontrole nad  British Fabian Society oraz City of London, sfinansowali przejęcie komunistycznej Rosji. Trotsky w swej biografii nawiązuje do kredytów  zaciągniętych u brytyjskich finansistów w 1907 r. 

Od 1917 główne dotacje i finansowanie rewolucji bolszewickiej były koordynowane i organizowane przez Sir George’a Buchanana i Lord Alfred Milner  [ bez wątpienia za pomocą pieniędzy  Cecila Rhodesa oraz jego złota i diamentów z kopalni w RPA]. System komunistyczny w Rosji to ” Brytyjski eksperyment” zaprojektowany aby stać się modelem Fabiańsko Socjalistycznym, jako forma przejściowa, która docelowo miała wejść pod kuratelę Ligi Narodów (obecny ONZ).

Protoplastą rodu Rothschild był Isaac Rothschild mieszkający od 1530 roku w żydowskiej dzielnicy Frankfurtu nad Menem. Także Brytyjska Rodzina Królewska – Windsorów jest spokrewniona z rodziną Rothschild i są oficjalne ogólnodostępne informacje genealogiczne, Winsorowie posiadają niemieckie i syjonistyczne korzenie, więcej w na temat pochodzenia Winsorów na stronie gazety „Rzeczpospolita”:  https://www.rp.pl/artykul/650868.html

Brytyjski plan przejęcia świata został zapoczątkowany  naukami Johna Ruskina i Cecil Rhodes na Uniwersytecie w Oksfordzie. Rhodos w 1877 roku opuścił swoją ogromną fortunę i udał się do Nathana Rothschilda jako powiernik utworzenia Programu Stypendialnego Rhodes na Oxfordzie, skupiającego się na  indoktrynowaniu obiecujących młodych absolwentów, a także w celu ustanowienie organizacji i stowarzyszeń [ Royal Institute of International Affairs – RIIA – które zostało rozgałęzione do: Round  Table, Grupy Bilderberg, CFR, komisji trójstronnej] oraz dla czołowych liderów biznesu i bankowości na całym świecie, którzy będą pracować dla City of London.

Rothschildowie mianowali Lorda Alfreda Milner’a odpowiedzialnym za realizacje planu brytyjskiej dominacji w świecie.

Benjamin Freedman (milioner, członek międzynarodowej organizacji syjonistycznej, przyjaciel  4 amerykańskich prezydentów, był jednym ze 117 syjonistycznych delegatów podpisującego Traktat Wersalski w 1919r.)

W 1961 roku w  Waszyngtonie: „Dwa lata po rozpoczęciu pierwszej wojny światowej, Niemcy, które wtedy wygrywały wojnę, zaoferowały Wielkiej Brytanii i Francji wynegocjowanie transakcji pokojowej, ale niemieckie syjonistyczne grupy zauważyły możliwość zawarcia umowy z Wielką Brytanią i wkroczenia Stanów Zjednoczonych do wojny, gdyby Wielka Brytania obiecała dać syjonistom Palestynę”.

Mimo wszystko syjoniści dopili swego: „Wciągniemy  Stany Zjednoczone do wojny , jako waszego sojusznika, cena jaką będziecie musieli nam za to zapłacić po wygraniu wojny i pokonaniu Niemiec, Austro-Węgier i Turcji to Palestyna „Syjoniści przypieczętowali tę obietnicę, w październiku 1916 roku.

Wkrótce po tym (nie wielu ludzi to pamięta) Stany Zjednoczone, które były prawie całkowicie pro – niemieckie, bo gazety i media były kontrolowane przez syjonistycznych bankierów, którzy posiadali duże banki komercyjne i 12 Federal Reserve Banks – Banków Rezerw Federalnych (FED w 1913 roku był własnością Rockefellerów, JP Morgana, Rothschildów, Lazard Freres, Schoellkopf, Kuhn – Loeb, Warburgów, Lehman Brothers i Goldman Sachs.

Wszyscy wymienieni bankierzy mieli niemieckie korzenie, także rodziny: Carnegie, Bush, Rumsfeld, Clinton mają swoich niemieckich przodków związanych z organizacjami syjonistycznymi. Te bankowe rodziny były pro – niemieckie, ponieważ chciały wykorzystać Niemcy do  zniszczenia cara Rosji i wprowadzenia komunizmu, który finansowali.

Pro-niemieccy syjonistyczni bankierzy – Rothschildowie – Rockefellerowie, Kuhn Loeb i inne wielkie przedsiębiorstwa bankowe w Stanach Zjednoczonych odmówiły finansowania Francji czy Anglii oświadczając: „Tak długo, jak Francja i Anglia są związani z Rosją , nie dostaną ani jednego centa „.  

Wszystkie gazety były pro-niemieckie  i pisały o problemach jakie mają Niemcy w walce z Wielką Brytanią, a następnie po dokonaniu porozumienia z Anglikami, nagle Niemcy stały się wrogiem.

Syjonistyczne gazety pisały jak Niemcy strzelali do pielęgniarek Czerwonego Krzyża; odcinali ręce niemowlętom itd. Syjoniści w Londynie wysłali  depesze do USA dla Justice Brandeis:

”Musisz wpłynąć na prezydenta Wilsona. Dostajemy od Anglii to co chcemy. Teraz musisz wpłynąć, na prezydenta Wilsona niech włączy USA do wojny”.  

Tak też się stało, wkrótce po otrzymaniu depeszy  prezydent Woodrow Wilson wypowiedział Niemcom wojnę.

Potęga rodziny Rothschildów została ponownie potwierdzona 24 września 2002 roku, gdy śmigłowiec wylądował na trawniku Waddedson Manor, rodzinnego domu Rothschildów w hrabstwie Buckinghamshire w Anglii. Z helikoptera wyszedł Warren Buffet – tytułowany jako drugi najbogatszy człowiek na świecie i Arnold Schwarzeneger w tym czasie kandydat na gubernatora Kalifornii.

Wśród najbardziej wpływowych biznesmenów i finansistów na świecie przybyłych na zaproszenie Jacoba  Rothschilda znaleźli się także, James Wolfensohnem- prezes Banku Światowego i Nicky Oppenheimer – prezes De Beers. Rok później Arnold został gubernatorem jednej z największych i najbardziej wpływowych stanów w USA.

To, że został zaproszony do klasy rządzącej, w angielskiej rezydencji Rothschildów sugeruje, że środek ciężkości kartelu wartego trzysta bilionów dolarów znajduje się w Wielkiej Brytanii oraz Europie, a nie w USA.

W artykule Financial Times z 2007 roku zostało opisane, dlaczego jest to niemożliwe, aby uzyskać dokładne oszacowanie bogactwa  bankierów.
„Omawiając sprzedaż udziałów Evelyna Rothschilda w Rothschild Holdings umowa stanowi: wymaga porozumienia w sprawie wyceny posiadanych aktywów prywatnych, których wartość nigdy nie została przetestowana na rynku publicznym. Większość z tych aktywów jest utrzymywana w złożonej sieci efektywnych podatkowo struktur na całym świecie”.
 „Przez ponad 100 lat ideologiczni ekstremiści po obu stronach politycznego spektrum uczepili się dobrze nagłośnionych incydentów, by atakować rodzinę Rockefellerów za niezwykły wpływ, jak oni twierdzą, my mamy na polityczne i ekonomiczne instytucje.
Niektórzy nawet wierzą, że należymy do tajnej kabały, działającej przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych, charakteryzując moją rodzinę i mnie jako internacjonalistów, oraz spiskujących wraz z innymi na świecie, by zbudować bardziej zintegrowaną globalnie polityczną i ekonomiczną strukturę – jeden świat, jeśli chcecie to tak nazwać. Jeśli to jest oskarżenie, to jestem winny i jestem z tego dumny” – David Rockefeller, autobiografia „wspomnienia” (Memoirs) 2002r, str.405.
źródło: wolny-polska.pl

Formularz z NeTeSFoto: flickr.com

One Response to “Rothschildowie i Rockefellerowie: konstruktorzy NWO”

  • Bartek on 9 czerwca 2016

    Autor mógłby zadbać o lepszą redakcję tego tekstu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

    „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

  • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

    Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.