To nie Titanic zatonął… ciąg dalszy dziwnej katastrofy

statek titanic

Wszyscy lubimy teorie spiskowe – ta, którą chce Wam dzisiaj przedstawić łączy w sobie Titanica, JP Morgan oraz Rezerwę Federalną. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co trzy powyższe mają ze sobą wspólnego, to serdecznie zapraszam do dalszej lektury.

Pozbyć się przeciwników powstania FEDu

Feralnej nocy 1912 roku, kiedy miejsce miało zatonięcie Titanica, na pokładzie znajdowało się trzech powszechnie znanych i zamożnych biznesmenów. Mowa tutaj o Benjaminie Guggenheimie, Isa Straussie oraz Jacobie Astorze. Oprócz tego, że wszyscy posiadali spore majątki, dodatkowo byli otwartymi oponentami uruchomienia Rezerwy Federalnej – systemu bankowości centralnej, o który oparte są obecnie amerykańskie finanse. FED powstał ostatecznie na kilkanaście miesięcy po ich śmierci – w 1913 roku.

Twierdzenie, że tak potężna konstrukcja pełna tysięcy ludzi została zatopiona z powodu zaledwie trzech wpływowych person jest niezwykle odważna. 

Książka, która przewidziała tragedię Titanica?

W teorię spiskową dotyczącą zatopienia wycieczkowca w celu umożliwienia stworzenia Rezerwy Federalnej, wpleciona jest jeszcze jedna teoria, która dla wielu ociera się o świat fantastyki. Dotyczy ona napisanej w 1898 roku książki Morgana Robertsona zatytułowanej „Wreck of the Titan”. Pozycja opowiada historię luksusowego statku, który rozbija się o górę lodową, zabijając praktycznie wszystkich znajdujących się na pokładzie z powodu braku łodzi ratunkowych.

Niespełna 14 lat później, ta fikcyjna opowieść miała się zrealizować poprzez katastrofę Titanica. Jak się bardzo szybko okazało w odróżnieniu od książki, miało to bardzo duże znaczenie dla kształtowania przyszłej polityki Stanów Zjednoczonych.

JP Morgan kluczem do wyjaśnienia spisku

Uzupełnieniem teorii spiskowej mają być właściciele banku JP Morgan, którzy podobnie jak pozostałe klany finansjery Stanów Zjednoczonych, silnie lobbowały utworzenie Rezerwy Federalnej.

Serwis Reddit podaje następujące fakty odnośnie JPM w związku ze sprawą zatonięcia Titanica oraz powstania FED rok później:

 • JP Morgan ufundował budowę Titanica.
 • Oficjele banku mieli znaleźć się na statku, na ostatnią chwilę odwołali jednak swoje rezerwacje.
 • Przyjaciel banku – Milton Harsey – również odwołał swoją rezerwację na ostatnią chwilę.
 • Na pokładzie statku zabrakło flar ostrzegawczych służących do wzywania pomocy (czerwonych). Znalazły się jedynie białe flary sygnalizujące, że wszystko jest w porządku.
 • Autor książki został otruty na kilka lat po tragedii Titanica.
 • Jacob Astor (jeden z trzech biznesmenów opisywanych powyżej) był jednym z najbogatszych obywateli Ameryki i silnym przeciwnikiem utworzenia FED.
 • JP Morgan tworzył podwaliny Rezerwy Federalnej.

Według teorii spiskowej JP Morgan miał zaczerpnąć pomysł na pozbycie się przeciwników utworzenia FEDu właśnie z książki powstałej 14 lat wcześniej. Teoria zakłada, że jedna familia bankowa postanowiła stworzyć najnowocześniejszy wycieczkowiec świata i poświęcić życie tysięcy niewinnych ludzi (ponad 2 tysiące osób zginęło), aby pozbyć się kilku prominentnych biznesmenów.

Chociaż wiele powyższych powiązań można byłoby bez większego wysiłku obalić, to należy przyznać jedno. Niesamowity niefart kilku szczególnie ważnych pasażerów Titanica spowodował, że FED mógł powstać bez żadnej większej presji ze strony oponentów – Ci najważniejsi i najbardziej wpływowi bowiem zginęli.

I jeszcze film, który mówi, że Titanic, to nie… Titanic.

Damian Chmiel

źródło: comparic.pl

P.S. Pobierz bezpłatną publikację o międzynarodowej finansjerze: „Oni znali prawdę” – LINK

Formularz z NeTeSPhoto credit: Susan -** via Foter.com / CC BY

3 Responses to “To nie Titanic zatonął… ciąg dalszy dziwnej katastrofy”

 • Michal on 6 kwietnia 2016

  A co z dziurami po wybuchu? Mowil o tym na podstawie dostepnych dokumentow Bogusław Wołoszański w jednym z odcinkow „Sensacje XX wieku” ? Titanic zatonal – wg dostepnych dokumentow – od nabrania wody do dziury po wybuchu – dziura od wewnatrz na zewnatrz. Wszyscy sugeruja sie filmem Camerona a malo kto grzebie w dokumentach z roznych archiwum jak wspomniany Wołoszański. Chodzi o to ze szczelina powstala po uderzeniu w lodowiec nie byla grozna (3m wysokosci na 90m dlugosci) jako ze statek posiadal system grodzi, ktore w razie takie zfarzenia byly zamykane i woda nie wlewala sie do srodka poza ta jedna grodz. Natomiast dziura po zdetonowaniu ładunku wybuchowego znajdowala sie powyzej grodzi. Statek sie przechylil i stalo sie co sie stalo….

 • Firstwiese on 7 kwietnia 2016

  Titanic zostal storpedowany! Guttenheim, Astor, Strauss to byli przebogaci ludzie w tamtych latach, którzy nie zgadzali się na bandytyzm Morgana i jego popleczników, Nefilimów (pozostałych przy życiu po potopie, około 4 400 lat temu, tzw. upadłych aniołów).

  Od 1776 roku, od czasu powstania Illuminatów (odłam Jezuitów-Nefilim) cały świat pogrążył się w bandytyźmie. Te ścierwa znający tajniki techniki, podpowiadając ludziom jak technikę wprowadzać w życie, doprowadziły do niesłychanego jej rozwoju. Nie byłoby by w tym nic złego gdyby nasz świat i wszechświat faktycznie wyglądał tak, jak to jest przedstawiane oficjalnie. Ale tak nie jest!
  Najważniejszym zadaniem dla nich był rozwój technologii którą mogą posiąść. Na wszystkich uniwersytetach i politechnikach światowych, główną rolę pełnili Nefilimi, oraz ich hybrydy zwane dzisiaj, jude, chazarzy itd. Chodziło o to aby ludzie poznawali i mieli inne wartości jak ich praojcowie i aby byli z tego zadowoleni, że oto coś się zmienia, stad brało się poparcie dla rozwoju techniki. Dla ścierwa Nefilimskiego była to niesłychana okazja aby wzbogacić się o ogromną ludzką wiedzę, którą zatrzymali dla siebie!

  Prawda była i jest taka, że rozwój techniki, służy tylko i wyłącznie tym ścierwom, dla ludzi jest coraz większym obciążeniem, inwigilacją w dzień i nocą, 24 godzinę na dobę.

  Niedługo w użyciu pozostaną tylko karty do bankomatów, żadnej gotówki, innych rozliczeń, które będą uznane za nielegalne!

  https://vimeo.com/mariuszszczytynsk
  ihttps://www.totalizm.pl/totalizm_pl.htm
  https://proroctwa.com/Henoh.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.