Czy tajne stowarzyszenia rządzą światem?

.illuminaty

Tajne stowarzyszenia istnieją od setek lat. Odgrywały i odgrywają istotną rolę w polityce i geopolityce. Choćby dlatego, że wielu prezydentów USA, polityków, artystów należało do nich.  

Przypomnę przemówienie Johna F. Kennedy, który jawnie i odważnie mówił: – 

…Samo słowo ‚tajemnica’ jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury, jak i historycznie, przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń, tajnych przysiąg oraz ukrytych biegów wydarzeń…

Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący przede wszystkim na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów poprzez infiltrację (szpiegostwo), zamiast inwazji, poprzez działalność wywrotową zamiast wyborów, poprzez zastraszanie zamiast wolnego wyboru. Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne.

Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki są grzebane, a nie publikowane, jej przeciwnicy są uciszani, a nie pochwalani. Żaden wydatek nie jest kwestionowany, żaden sekret nie jest ujawniany.”

Waldorf-Astoria Hotel New York City, 27 Kwietnia 1961

Przedstawiam listę najbardziej tajemniczych stowarzyszeń i organizacji:

11. Blackwater – Czarna Woda

To nie jest tajne stowarzyszenie, ale najemna, prywatna armia. Działa na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych. Głośno o niej zrobiło się w Iraku, kiedy najemnicy działali bezprawnie.

Oferują najemników piechoty, marynarki, policji. W Blackwater pracują nie tylko byli żołnierze US, ale również żołnierze… GROM-u.

Blackwater z jednej strony pełni bardzo ważną rolę w armii amerykańskiej z drugiej strony wykonuje zlecenia, które są niemożliwe do wykonania dla publicznej armii US. 

10. The Black Hand 

To tajne stowarzyszenie wojskowe na Bałkanach, zostało założone w 1911 roku, w celu wyzwolenia ludności serbskiej z Austro-Węgier.

Zaplanowali zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, który był dziedzicem tronu austriackiego. To morderstwo uznaje się za bezpośrednią przyczynę wybuchu I wojny światowej.

9. The Order of the Skull & Bones – stowarzyszenie Czaszka i Kości

Elitarna organizacja paramasońska. Działa na Uniwersytecie w Yale. Została założona w 1832 roku przez Williama Huntingtona Russela. Posiada własną prywatną wyspę.

Należą do niej takie rodziny jak:  Rockefeller, Vanderbilt, Kery, Bush.

8. Rosicrucians – Różokrzyżowcy

Różokrzyżowcy to wspólnota, która inspirowała się gnozą i kabałą. Przejęli schedę po Templariuszach. Wyznawali wiarę w boskość człowieka. Odłam masonerii.

7. Ordo Templis Orientis – O.T.O. – Zakon Świątyni Wschodu, lub rzadziej Zakon Wschodnich Templariuszy.

Międzynarodowa organizacja religijno-zakonna o charakterze paramasońskim.

Przeszła radykalne zmiany, kiedy mag i satanista zwany „wielka bestia”, Aleister Crowley, przejął przywództwo.

6. Hermetic Order of The Golden Dawn – Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku.

Jest to kolejna grupa okultystyczna, która wyrosła z tradycji masońskiej i różokrzyżowców. Kładła znacznie większy nacisk na rytualną magie jak: astrologia, podróże astralne, kryształowe kule.

Młody Aleister Crowley był jednym z najbardziej znanych członków zakonu.

5. The Knights Templar – Templariusze

Stowarzyszenie założone prawie tysiąc lat temu jako rodzaj ochrony pielgrzymów w Ziemi Świętej. Byli początkowo nazywani biednymi żołnierzami Chrystusa.

Nieoficjalnie był to zakon pielęgnujący gnostycyzm i kabalizm. Jego satanistyczny charakter udowadnia sama masoneria. Niektóre z organizacji wolnomularskich uważają się za spadkobierców tradycji zakonu templariuszy. Część lóż masońskich przyjęła nazwę „Rycerzy Świątyni”, niektóre posługują się też flagami templariuszy, a podczas spotkań przebierają się za templariuszy.

4. Opus Dei 

Opus Dei jest formą organizacji w Kościele Katolickim. Badacze twierdzą, że ma ścisły związek ze światem polityki. W jej szeregach znajdują się bankierzy, lobbyści, politycy, jak: Marek Jurek, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Jarosław Sellin, były rzecznik rządu, Kazimierz Ujazdowski…

3 – Jezuici

Wiele osób uważa, że to zakon jezuitów rządzi światem i jest ramieniem zbrojnym… Watykanu.

2. The Freemasons – Masoneria

Masoneria to międzynarodowe stowarzyszenie, częściowo tajne, którego członkowie rozpoznają się za pomocą odpowiednich znaków i emblematów. Wiele ludzi nie orientuje się o sile tej organizacji. Wystarczy popatrzeć na znaki – symbole masońskie, którymi posługują się. Wiele z nich jest podobnych do symboli satanistów.

Więcej w artykule: „Prawdziwy Obraz Masonerii” oraz „Lista Masonów„.

1. The Illuminati – Iluminaci

Nazwa „Illuminati” oznacza oświeceni, pochodzi od lucyfera czyli niosącego światło. Iluminaci są oświeceni, ale nie w rozumieniu biblijnym, tylko doktryny okultyzmu. Obecnie jest to ruch społeczny, którego zadaniem jest przekonwertować młodych ludzi na nieświadomych satanistów.

Więcej: „Iluminaci – religia satanistyczna”.

Czy tajne stowarzyszenia rządzą światem? 

Powyższa lista  jest subiektywnym odczuciem i nie należy przywiązywać wagi do zajmowanych miejsc poszczególnych stowarzyszeń. Wszystkie one charakteryzują się związkiem z kabałą, czyli z satanizmem. To jest ich ukryte podłoże działalności. Ten ukryty fakt potęgował dokonywanie przewrotów, spisków i zbrodni.

Osoby w nich znajdujące się są sprzedawczykami, kukłami międzynarodowej banksterki. Do wielu z nich należeli Rothschildowie czy inne rodziny bankierskie. Jednak nie ma możliwości, aby powyższe organizacje pociągały za sznurki polityki, ekonomii, geopolityki.

Tajne stowarzyszenia służyły i służą do zjednywania inteligentnych ludzi. Dzięki temu bankierzy mogli w łatwy sposób wykorzystywać ich do realizacji własnych celów.

Dlaczego to nie Jezuici, Masoni czy inne ugrupowanie rządzi światem?

Każda organizacja do funkcjonowania potrzebuje pieniędzy. Jedynym źródłem ich pozyskania są banki. Bankierzy w każdej chwili mogli odciąć finansowanie grupy i spowodować jej rozłam. Zauważ, że nie mówimy tutaj o grupie, która utrzymuje się ze składek członkowskich, tylko o potężnych organizacjach potrzebujących milionowych budżetów do przejmowania władzy w danych regionach świata.

Tylko bankierzy mogli doprowadzać rządy i narody do upadku, dzięki władzy nad podstawowymi narzędziami ekonomicznymi: podażą pieniądza i kreacją pieniądza.

źródło: – csglobe.com

. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Nie chcesz stracić na inwestycjach? Chcesz dowiedzieć się co będzie z rublem, frankiem, dolarem? Nie wiesz jak założyć e-biznes? => MonitorowanieRynku.pl

Formularz z NeTeSPhoto credit: new 1lluminati / Foter / CC BY

Przeczytaj koniecznie:

16 Responses to “Czy tajne stowarzyszenia rządzą światem?”

 • Adam on 11 sierpnia 2015

  Mówi Pan, że nie ma możliwości, aby powyższe organizacje pociągały za sobą sznurki różnych kategorii. Wydaję mi się, że jednak osoby, które są członkami powyższych grup mają wpływ na świat jak np. rodzina Rotschild na Banki Centralne. Kolejnym przykładem mogą być przekazy w muzyce popularnej, które ukrywają różne znaki.

 • Robert on 12 sierpnia 2015

  Moim zdaniem rodziny bankowe mają swoją religie. Nie koniecznie muszą należeć do „publicznego” stowarzyszenia.
  Jeżeli spotykam nazwiska bankierów, to raczej jako sponsorów.
  Tak było przy Adamie Weishaupt, którego sponsorował Mayer Amscheld Rothschild.

  Stowarzyszenia służą raczej do zjednoczenia i urabiania polityków, gwiazdy itd.
  Na początku może być dla nich szok, dlatego proces zaliczania nowych stopni trwa pewien czas.

 • Loyola on 12 sierpnia 2015

  Byłem swego czasu w Opus Dei. Zaczynają dniami skupienia,wspólna modlitwa potem robienie interesów,poznawanie wpływowych ludzinp:poznałem Romana Giertycha,bogusława Wołoszczańskiego który powiedział mi że nigdy nie poruszy w tv tematu finansowania 1 i wojny swiatowej bo wtedy musiałby zakonczyc kariere,potrzbeują zawsze nowego narybku.Modlitwa to tylko zasłona dymna, dowiedziałem się weilu niesamowitych rzeczy. Artykuł ciekawy ale bardzo niekompletny i pogmatwany. Otóż od 1807 roku Watykanem rzadza Jezuici którzy wcześniej byli rozwiązani przez papieża Klemensa. Jezuici od tego czasu zdobyli na swiecie potezna władze, kontrolują prawie wszystkie największe korporacje swiata,banki i oczywiście Watykan.Szwajcaria to jest ich bank swiatowy,tylko watykan może robic audyt tych banków nikt inny.Co do rodzin bankierskich to są tylko bankierami Jezuitów.Rothschildowie są nazywani strażnikami papieskiego skarbca.Jezuici kotroluja Rothschildów w 100% Rothshildowie z kolei kontrolują reszte rodzin bankierskich np.:Rokefeller czy Morgan. Jezuici mają kontrole nad wiekszoscia wywiadów swiata założyli C.I.A. /Mosad/MI5 MI6 czy rosyjskie KGB i GRU. Jezuici opierają swoją władze na uniwersalizmie rzymskim czyli .Kosciół,Rząd,Finanse. Mają swoje zbrojne ramie w postaci zakonu Maltańskiego (53 najwazniejszeo soby na swicie do niego należą) Jezuici maja swoje szkoły w których szkola największe umysły tej planety.Jezuici opierają swoje działanie zawsze na dialektyce Hegla.Czyli teza sciera się z antytezą i powstaje synteza.Dlatego wymyślili komunizm i nazizm które się starły ze sobą i powstała unia europejska i państwo zydowskie wraz z nowym porządkiem monetarnym i potega USA. Jezuici opierają swoje rzady na prawie morskim opartym na konkordacie czyli dzisijeszym korporacyjnym UCC.Dlatego nie mozna opodatkować kościoła bo jest konkordat.Jezuici maja także wiele innych zakonów ale szczególnie ważnym obok wyżej wymienionego maltańskiego jest zakon kolumba.Przez zakon kolumba szkoli się przyszłych polityków.Kazdy polityk w usa i u.k. najpierw nalezał do zakonu kolumba innej mozliowsci nie ma. To ten zakon daje stypendia Rhodesa.Polska od czasów przewortu majowego jest pod kontrola Jezuitów (Piłsudski był ich agentem). Hitler i Stalin uczyli się w szkołach Jezuickich,podobnie Tito,Salazar czy Franko,Churchil,De Gaulle,Nelson Mandela,Pinochet,Castro ,Tony Blair,Gerharg Schroeder,Helmut Kohl,prezydenci usa czy przywódcy chin,korei pn.Członkami Jezuitów są także potężne rodziny z rodowodem Merowingów(nawet czasów Sumeru sięgających) np.:Breakspeare (kontrolujaca królową Anglii) czy Orsini lub Borja(potomkowie faraonów egipskich tym samym rodzin sumeryjskich).Jezuici chcą przejąć system monetrano bankowy arabski.Kontrolują te państwa gdzie jest komunizm bo to oni go wymyślili,zawsz dialektyka hegla dlatego mamy koree pn i pd.Chiny tez sa przez nich kontrolowane Rosje kontrolują od czasów rewolucji bolszewickiej.To co widizmy z Putinem to teatr dialektyki hegla,oni sa w jednej druzynie tak naprawdę.Jezuici w Polsce kontrolowali harcerska druzynę „czarna jedynka” do której nalezał Komorowski czy Macierewicz i wielu innych.Waznymi postaciami byli Kaczyńscy którzy wyłamali się kontorlerom się z pobudek patriotycznych Planowi NWO który jest realizowany przez ONZ CFR i reszte organizacji Jezuickich,dlatego zaistniał smoleńsk.na pewnym poziomie najwazniejsze służby swiata ze sobą współpracują.Ścieraja się interesy wielkich rodzin które czasami się pożrą o wpływy i kase,np: wojna w Wietnamie i walka rodzin o kontrole szlaku opium/heroiny.Posługuja się do tego celu armiami narodów i wywiadami.Pretekstem była walka z niby komunistami.Jezuici kontorlując banki kontrolują walute,ten kto kontroluje podaz pieniadza kontroluje narody,masoneria jest w pełni kontrolowana przez wywiad Jezuitów i jest przykrywką do ich działania.Wszystkie drogi prowadz do Rzymu(Watykanu który jest otoczony wyrzutniami rakietowymi ziemia powietrze) czegos się boją.Jezuici maja swojego generała(czarny papież) który jest zwierzchnikiem papieża Franciszka,krolowej brytyjskiej,rodziny saudów czy tez papieża usa.To ówczesny papież usa biskup Spellman wydał rozkaz zabicia JFK. Kaczyńscy trochę zrobili numer jak JFK po prostu nie wiedzieli do końca z kim zadzierają.
  Orban zrobił numer Jezuitom i stworzył własny narodowy kościół oparty na koronie świetego stefana.Jeszcze nie dobrał się do banku centralnego ale jak się dobierze to Jezuici straca reszte kontroli nad węgrami.Putin jest zagadką albo jest to gra hegla albo zaisniał bunt w służbach przeciwko wewnętrznej frakcji GRU w której sa umieszczeni Jezuici by kontrolować kraj.Chodorkowski uczył się w szkole jezuickiej. Zaleznosci na swicie wynikają z poddaństwa do Jezuitów,królowa brytyjska przysiega słuzyc papieżowi i należy zawsze do rycerzy maltańskich.Watykan kontorluje korone brytyjską poprzez rodziny bnakierskie,korona brytyjska kontroluje USA-oba kraje sa korporacjami,niemcy też dlatego dzięki temu podlegają pod prawo admiralicji morskiej czyli korporacyjne ucc( o tym się nie mówi bo to temat tabu) Co do religii to oni wyznają religie Egipską która wywodzi się z sumeru…a to co nam fundują to tylko zmodyfikowana w 325 roku na soborze w Nicei wersja wiary o Izydzie(Maryja),Horusie(Jezusie) i Set(Bóg słońca/Bóg Ojciec).więcej później-pozdrawiam

 • Loyola on 12 sierpnia 2015

  Pamiętajcie że Jezuici są winni wymordowania setek milionów ludzi,wywołali wojne secesyjna,zabili wielu prezydentów,wywołali rewolucje francuska,wojne 30 letnią,obie wojny swiatowe,redukcje w Peru,zbrodnie w Argentynie. Na strukturze Jezuickiej zostało oparte niemieckie S.S. ojciec Himmlera był Jezuitom!. Jest przmówienie Hitlera(które można znaleźć mimo tego ze jest cyklicznie kasowane) który mówi wyraźnie że Himmler to jego współczseny Ignacy Loyola(założyciel Jezuitów).Jezuici byli w swojej historii wywalani z ponad 80 krajów!!Z dozywotnim zakazem działanosci. Napoleon był ich „produktem” dzięki temu zdobyli władze watykanie,zabili ówczesnego papieża(Napoleon więził papieża). Wrogiem Jezuitów była reformacja,wrogiem jest tez tworzenie narodowych kościołów niepodlegających Rzymowi,tworzenie własnych banków centralnych z kontrola nad swoja walutą,ci co walcza z socjalizmem/komunizmem walcza z Jezuitami.

 • Robert on 12 sierpnia 2015

  Czytałem wiele razy te historie.
  Ale one nie mają kompletnie sensu.

  Jak udowodnisz, że Jezuici rządzą światem?
  Nie udowodnisz.

  A ja we wszystkich raportach udowadniam, że to bankierzy rządzą gospodarką światową.
  Udowadniam nie historyjkami tylko ekonomią.
  Wystarczy zrozumieć podaż pieniądza, kreacje pieniądza, odsetkowość i połączyć fakty o których mówił Belka z Sienkiewiczem o druku pieniądza. Belka w przemówieniu sejmowym o dostarczeniu nowego pieniądza do gospodarki przez banki.

  Ja przedstawiam realia, fakty, dowody.
  Ty nijak nie możesz udowodnić, że to Jezuici rządzą bankierami.
  Nie ma kompletnie takich dowodów.

  Gdyby były napisałbym o tym.

  Dlatego zanim zaczniesz krytykować, pomyśl i podaj dowody.

 • Loyola on 12 sierpnia 2015

  Re: Robert

  Wytłumacz dlaczego audyt banków szwajcarskich przysługuje Watykanowi? rothschild to tylko kukiełka w rekach rodzin wyżej postawionych o których nie usłyszysz w zadnej gazecie czy tv. Dlaczego każdy szef CIA w historii każdy szef MI6 nlazeli zawsze do zakonu Maltanskiego? Jaka przysiege maja rycerze zakonu maltańskiego? słuzyc papieżowi jak nakazuje historia.Przestudiowałes kiedyś biblie korporacji UCC oparta na prawie admiralicji morskiej? Ja przestudiowałem bo w pewnym momencie swojej kariery musiałem poznac ta ksiege z 2 tys stron.Ksiege której nie kupisz w zadnej księgarni. Jak przestudiujesz UCC wyciągniesz wtedy wnioski i krok po kroku dojdziesz gdzie jest punkt podparcia w naszym swiecie,dojdziesz także do uniwersalizmu rzymskiego który tez ci radze przestudiować.Jak się douczysz tych rzeczy to wtedy możesz krytykować bo jak na razie ty widzisz tylko bankierów,rodziny bankierskie i podaz pieniadza.To jest płytkie i bardzo uproszczone myslenie tak jak i uproszczony jest ten fajny acz trochę naiwny artykulik.

 • Robert on 12 sierpnia 2015

  1 – Piszesz: Wytłumacz dlaczego audyt banków szwajcarskich przysługuje Watykanowi?

  Daj na to dowód. Ja nigdy się z czymś takim nie spotkałem w geopolityce.

  2 – Piszesz: słuzyc papieżowi jak nakazuje histori

  Jaka historia?

  3 – Piszesz: Przestudiowałes kiedyś biblie korporacji UCC oparta na prawie admiralicji morskiej?

  Biblia korproacji czy zasady korporacji nie są żadnym dowodem. Każdy może to napisać.

  4 – Piszesz: ak się douczysz tych rzeczy to wtedy możesz krytykować bo jak na razie ty widzisz tylko bankierów,rodziny bankierskie i podaz pieniadza.To jest płytkie i bardzo uproszczone myslenie tak jak i uproszczony jest ten fajny acz trochę naiwny artykulik.

  Nie podajesz żadnych dowodów, żadnych publikacji uznanych autorów.
  Piszesz teorie powielaną wiele razy w internecie.
  Jest ona fałszywa.
  Ja w przeciwieństwie do ciebie mogę udowodnić poprzez ekonomię, że gospodarką światową rządzą bankierzy.

  Jezuici i powyższe ugrupowania służą do jednoczenia ludzi w społeczność. Łatwiej można nimi kierować.

 • Hamburg on 13 sierpnia 2015

  Re: Robert

  Nie zgadzam się z tobą Robercie,Loyola ma racje co do Ucc,ty pewnie nawet tego nie czytałeś a stwierdzasz że nie jest żadnym dowodem,otóz jest poważnym dowodem! Idz do banku i się zapytaj dlaczego masz w dowodzie napisane imie i nazwisko dużymi literami,idz do urzędu cywilnego i poproś o swój akt urodzenia i zadaj pytanie dlaczego nazywa się „certyfikat” a potem zacznij studiować Ucc wtedy zrozumiesz o co tu chodzi.

 • Robert on 14 sierpnia 2015

  @Hamburg

  Znam te historie.
  Tylko one nie stanowią żadnego dowodu na to, że Jezuici rządzą światem.

 • Kronos on 15 sierpnia 2015

  No to właśnie może powinnysmy się zainteresować ucc i ja przestudiować żeby się zorientować czy maja związek z jezuitami,jak ktoś bystry to połączy fakty,prawo morskie jest zastąpione prawem cywilnym które jest wzrorowane na morskim to zaczyna mieć sens

 • Alex on 8 grudnia 2015

  Loyola ciekawa koncepcja a jak byś powiązał tych trzech gości: Ignacy Loyola (jezuici), Adam Weishaupt (iluminati) i Alberta Pika (plan III wojen w drodze do NWO)? Brakuje też wzmianki o stojących wyżej jaszczurach i ludziach cieniach.

 • Konstantynowicz Bogdan on 28 kwietnia 2016

  Very interesting webpage
  https://konstantynowicz.info/Bogdan/Angela_Merkel_Bronislaw_Komorowski/index.html
  Welcome to read! Regards.

 • Joanna on 3 marca 2017

  Loyola, bardzo ciekawy komentarz. Chciałam coś napisać, ale nie mam aż takiej wiedzy. Pisze Pan gdzieś coś po polsku? A nota bene to po ang J.Maxwell, Swerdlow czy Tsarion piszą i mówią o tym, i wydaje mi się, że dowodów jest tez sporo. Tylko Polacy po ang praktycznie nie czytają i ta wiedza jest mało dostępna. Trzeba dużo tłumaczyć a odesłać nie ma dokąd.. Wykorzystam

 • Joanna on 3 marca 2017

  Chcialam tez powiedzieć, że warto.posłuchać Tsariona i M.Passio bo mówią jasno żeby odróżniać czarna i biała magię, i oczarować okultyzm i kabale, bo to nie jednoznaczne z satanizmem i złem. Tajne stowarzyszenia i nie wszystkie, tylko wykorzystują symbole w negatywny sposób, ale one są neutralne.

 • Bea66 on 14 czerwca 2017

  Zakon Syjonu istnieje. Jest to bractwo które wielokrocset było atakowane przez różne fanatyczne grupy zakonów i tajne sekty chcące obalić wiarę chrześcijańską. Wielu z braci przyplacilo życiem ochronę tajemnic wiary w jednego Boga i walki z szatanem.Poniewaz swoimi dogmatami zagrażają masonom,iluminacji, rodszyldom,żydom,skorumpowanym biskupom i wielu wysokim urzędnikom Watykanu musieli zejść do głębokich podziemi. Zakon działa, chroni piecze przymierza z Bogiem na ziemi, walczy z masowo powstającymi grupami okultystycznymi, politykami którzy chcą zburzyć porządek na ziemi, powołują fanatyków do wywoływania wojen w imię mamony, władzy, kłamstwa i władzy szatana na ziemi. Zakon jest szczelnie chroniony, bardzo rzadko ale jednak ukazują się drobne artykuły an yen temat w prasie, trzeba być czujnym i znać pewne klucze słów aby wiedzieć kto schowany jest za napisanym artykułem. Do zakonu nie można wejść i przynależec tak sobie. Władze sprawują zakonnicy którzy przysięgli czystość, uczciwość i skromność. Członków kapituły wybiera się z całego świata, drogą długiej selekcji i jest ich 12 – u. Resztę zakonu tworzą bracia rangi wyższej , powiernicy zakonu i bracia mniejsze czyli członkowie. Przyjęcie do zakonu oznacza złożenie przysięgi że na śmierć i życie członek podejmuje się walki z szatanem, kłamstwem i zniewoleniem ludzi przez tzw.elity rządów nowego świata. Podobno każdy kto jest w zakonie ma na swoim kolanie pewien znak przypominający bucik. Ma on znaczyć że osoba przyjęta musi przejść długa i niebezpieczna drogę w obronie wiary i bezpieczeństwa tego świata. Tyle tylko mogę Państwu udostępnić.

 • smyxx on 16 czerwca 2017

  @Bea66

  Jeśli piszesz tu o tym „zakonie Syjonu” co pojawił się w „kodzie Leonarda da Vinci” Dana Browna , to on nigdy nawet nie zaistniał bo został tylko wymyślony przez francuskiego dziennikarza i trochę polityka ale przede wszystkim fantastę i wesołka Pierre Plantard , najlepsze jest to ,że nawet gdy na kilka lat przed śmiercią w roku 2000 , przyznał się do mistyfikacji , to wielu mu nie uwierzyło , i nadal przyjmują za pewne , nie tylko istnienie tego zakonu ale nawet jakieś szerokie jego wpływy . W ten sposób na kłamstwie , a może nawet pewnym „artystycznym żarcie ” rodzą się mity

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.