Dlaczego rządy traktują nas jak przestępców?

nato

W USA, jak i na całym świecie dochodzi do absurdu inwigilacji każdej żywej osoby. Organizacje szpiegowskie pod patronatem służb specjalnych w każdym większym kraju, zbierają informacje o swoich rodakach. Wykorzystują do tego nie tylko telefony komórkowe, ale również, sprzęt elektroniczny, systemy satelitarne czy samoloty szpiegowskie.

FBI szpieguje Amerykanów

Nad miastami USA krążą samoloty wyposażone w kamery i anteny.

Za tajemniczymi lotami stoi FBI, która działając pod przykryciem, prowadzi monitoring i inwigilację – pisze agencja Associated Press.

Jak podkreśla, FBI wykorzystuje samoloty m.in. typu Cessna, które oficjalnie – jak wynika z dokumentów rejestracyjnych – należą do 13 fikcyjnych prywatnych firm. Wyposażone są w technologię, umożliwiającą m.in. identyfikację osób znajdujących się w polu widzenia kamer i korzystających w tym czasie z telefonów komórkowych.

W ten sposób FBI bez zgody sądu i kontroli ze strony ministerstwa sprawiedliwości może monitorować znaczną część kraju i prowadzić inwigilację dziesiątków tysięcy Amerykanów, zbierając o nich wrażliwe dane.

Federalne Biuro Śledcze (FBI) odpiera zarzuty dziennikarzy, twierdząc, że program lotnictwa FBI nie jest objęty tajemnicą, o czym mają świadczyć ogólnodostępne dokumenty na ten temat. Rzecznik biura Christopher Allen podkreślił w specjalnym oświadczeniu, że choć specyfikacja oraz możliwości samolotów FBI są chronione ze względów bezpieczeństwa operacyjnego, to „nie są one ani przeznaczone do masowego gromadzenia danych, ani wyposażone w technologię, pozwalającą na to”.

Jak dodał, samoloty FBI wykorzystywane są przede wszystkim przy dochodzeniach prowadzonych przez biuro oraz od czasu do czasu pomagają lokalnej policji, wspierając jej działania z powietrza.

AP, odnosząc się do wyjaśnień biura, podkreśla, że FBI przed publikacją raportu zwróciła się do dziennikarzy z prośbą o nieujawnianie nazw firm, do których należą samoloty prowadzące nadzór amerykańskich miast z powietrza. Prośba ta została jednak odrzucona, gdyż – jak argumentuje amerykańska agencja prasowa – dane tych firm są ogólnodostępne w publicznych dokumentach rządowych.

Program nadzoru powietrznego w Stanach Zjednoczonych prowadzony przez rząd, według którego jest to ważne narzędzie w sprawach karnych i dotyczących ochrony przed terroryzmem, budzi duże wątpliwości wśród ekspertów i Amerykanów. Głównym pytaniem w toczącej się od dawna debacie na temat strategii bezpieczeństwa jest to, czy służby, realizując zalecenia rządu, nie naruszają swobód obywatelskich, w tym pierwszej poprawki do konstytucji USA, zapewniającej wolność słowa i zgromadzenia.

Cóż tu można dodać?

Przeciętna osoba, która bezkrytycznie kupiła otaczający świat jest poza zainteresowaniem rządów. Na szpiegowanie prywatnego życia narażeni są bandyci, przestępcy, mafie, politycy i…takie osoby jak my.

Zauważ do jakiego worka zostaliśmy wrzuceni.

Władze traktują myślące społeczeństwo, jak typowych przestępców, których należy unicestwić. Jesteśmy zagrożeniem, ponieważ znamy prawdę o ich korupcjach, kłamstwach i co najgorsze, przekazujemy je dalej.

To ich boli.

Dlatego kiedy tylko będą mieli okazję, zrobią z tych materiałów użytek.

 

Poniżej przedstawiam kapitalnie zrobiony filmik, który nie tylko jest propagandą.

Chyba nikt nie wątpi, że wojsko ma takie gadżety…

[jwplayer player=”1″ mediaid=”239″]

źródło: polskieradio.pl

.
Bóg, Biblia, Chrystus, Jeszu, jezus Chrystus Robert Brzoza

Formularz z NeTeSFoto: YouTube.com

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

    „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

  • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

    Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.