Oceń samemu, czy żyjesz w Matriksie?

matrix

Przedstawiam artykuł rodem z science fiction, …daje sporo do myślenia…

==================

Morfeusz: „Bierzesz niebieską pigułkę, historia się skończy, obudzisz się w swoim łóżku i wierzysz, w co chcesz wierzyć. Bierzesz czerwoną pigułkę, zostajesz w krainie czarów i pokażę ci, dokąd prowadzi królicza nora”.

Nie wiem czy jesteś tego świadomy(a) czy nie, ale wielu ludzi na świecie rodzi się, rośnie i umiera jako niewolnicy Matriksa. Kultowy film z 1999 roku o tym samym tytule z Keanu Reevesem daje do myślenia, co jest prawdziwe, a co jest symulowane rzeczywistością. Film braci Wachowskich, dotyka tematów, które kwestionują obecny model społeczeństwa, naświetla problem indoktrynacji i brak świadomości społeczeństwa.

W poszukiwaniu odpowiedzi, nieświadomy Neo, programista komputerowy, spotyka Morfeusza, który wyjaśni mu mechanizm działania Matrixa. Po wejściu do pokoju Morfeusz pyta Neo: „Chcesz wiedzieć, co to jest?”

Wyjaśnia w ten sposób …

„Matrix jest wszędzie wokół nas. Widać go, gdy patrzysz przez okno, gdy włączasz telewizor. Możesz go poczuć, gdy idziesz do pracy, gdy udajesz się do kościoła, lub gdy płacisz podatki. Jest to świat, który zasłania obraz prawdy”.

Czym dla mnie jest Matriks?

Osobiście określam Matriks jako zestaw przekonań, norm kulturowych i postaw, które są wszechobecnie uwarunkowane w całym społeczeństwie. Zasady tworzone są na podstawie przesłanek ekonomicznych, które oferują produkty i usługi dla obywateli. Aby sprzedawać towary i usługi, motywy i idee, promowane są ideologie w celu zapewnienia zgodności i przekonania ludzi do udziału w konsumpcyjnych wzorach. Po drodze, informacje zostają osadzone w społeczeństwie, tworząc normy kulturowe, i rozpraszając osoby, społeczeństwa od prawdy. Jako osoby żyjące w społeczeństwie, stajemy się podporządkowani władzy i zaczynamy godzić się na pewne nielogiczne konstrukcje kulturowe. W końcu, jak ryby pływające w oceanie, jesteśmy nieświadomi wody, która nas otacza, stajemy się nieświadomi Matriksa.

20 zachowań, które sygnalizują, że żyjesz w Matriksie:

1. Spędzasz większość swojego czasu na spłacaniu kredytów, zamiast na cieszeniu się życiem.

2. Nie możesz doczekać się weekendu.

3. Oceniasz swój sukces na podstawie: swojego samochodu, okolicy, i rozmiaru domu.

4. Bogaci są nagradzani za niszczenie ziemi, podczas gdy ci którzy chcą ją ocalić są wyśmiewani.

5. Nie lubisz swojej pracy, i myślisz, że zarobione pieniądze przesłonią nędze pracy/kariery.

6. Myślisz, że tabletki wyleczą twoją chorobę.

7. Myślisz, że jeśli ktoś skupia się na zdrowiu i organicznej świeżej żywności jest dziwny, ale uważasz, że jedzenie żywności wysoko przetworzonej i pozbawionej składników odżywczych jest normalne.

8. Uważasz, że kupowanie rzeczy da ci szczęście.

9. Kiedy oglądasz wiadomości w telewizji, świadomie czy podświadomie wierzysz im.

10. Jesteś bardziej skupiony na swojej drużynie sportowej, niż nad naturalnym światem i środowiskiem, które dają ci schronienie.

11. Wierzysz, że wzrost gospodarczy jest dobra rzeczą, a globalizacja tworzy miejsca pracy.

12. Zgadasz się ze stanem „prawd” politycznych, religijnych, ekonomicznych, i nigdy nie podajesz je w wątpliwość.

13. Myślisz, że zagęszczenie ruchu, zanieczyszczenie środowiska i przeciążenia sensoryczne są częścią normalnego codziennego życia.

14. Myślisz, że istnieje różnica między partiami politycznymi i że będą one wprowadzać prawdziwe zmiany.

15. Myślisz, że terroryści są za każdym rogiem i stanowią zagrożenie dla ciebie i twojej społeczności, pomimo faktu, że masz 150 razy większe szanse na bycie uderzonym piorunem, niż od śmierci wywołanej atakiem terrorystycznym.

16. Myślisz, że jedzenie genetycznie zmodyfikowanej żywności i jedzenie owoców/warzyw spryskanych pestycydami jest OK.

17. Myślisz, że media głównego nurtu są niezależne i bezstronne.

18. Myślisz, że stałe rozproszenia prawdy przez media, publikujące nadmiar sportu, puste programy informacyjne i plotki są wiadomościami.

19. Myślisz, że mieszkanie obok wieży komórkowej jest fajne, bo uzyskujesz lepszy odbiór.

20. Czekasz w kolejce do następnego wydania najnowszego gadżetu technologicznego.

Artykuł opracowany przez Andrew Martin,

Tłumaczenie: Hubert B.

Edycja Robert B.

źródło: collective-evolution.com

.
. . ekonomia Robert Brzoza

P.S. Nie chcesz stracić na inwestycjach? Chcesz dowiedzieć się co będzie z rublem, frankiem, dolarem? Nie wiesz jak założyć e-biznes? => MonitorowanieRynku.pl

Formularz z NeTeSPhoto credit: riccardodivirgilio / Foter / CC BY

Przeczytaj koniecznie:

7 Responses to “Oceń samemu, czy żyjesz w Matriksie?”

 • Bartek on 3 września 2015

  Oczywiście że bracia Którzy zrobili film Matrix zrobili to w celu przesłania wiadomości która została przed nami zakryta… Wierzę że dzięki Bogu prawda powoli zaczyna wychodzić na światło dzienne… Internet miał służyć podobnym celom jak media ale wyszło inaczej. Dzięki niemu można krzewić prawdę czego globaliści najwidoczniej się nie spodziewali więc Chwała Bogu za to;)

 • iwia on 5 września 2015

  No cóż, film ukazuje… oczywiście, tajemnicę masonów, którzy świadomi swego poświęcenia na co dzień usuwają się z matrixa i ciężko pracują w pocie czoła na rzecz usunięcia z planety Ziemia każdego tchnienia Bożej prawdy aż przygotują drogę na przyjście lucyfera.
  Pytaniem jest, czy istnieją dzisiaj chrześcijanie, którzy usuwają się z matrixa, żeby obronić każde tchnienie Bożej prawdy na przyjście Pana Jezusa Chrystusa.

 • Matrixx on 6 września 2015

  Czegoś tu nie rozumiem. Z tego artykułu wynika, że według Pana Panie Robercie całe życie jest do dupy, a człowiek powinien mieszkać w jaskini i uganiać za dzikimi zwierzętami, żeby mieć co jeść. Np punkt 13. przecież zagęszczenie ruchu to jest coś normalnego. Skoro dużo ludzi mieszka w jednym miejscu to co w tym nienormalnego, że jest duże zagęszczenie? zanieczyszczenie środowiska to nawet puszczenie bąka to też jest nienormalne? próbuje Pan zaprzeczyć ludzkiej naturze, że człowiek nie jest normalny. Punkt 20. co w tym złego, że ludzie mają swoje hobby/pasje/zainteresowania? stoją w kolejce po gadżet bo się tym interesują. Wolałby Pan, żeby spędzali cały czas pod monopolowym i kradli z braku zajęć? Panie Robercie proszę o bardziej obiektywne artykuły. A swoją drogą co Pan uważa o samo-jeżdżących samochodach? tzw. self-driving albo driverless cars? wielu ludzi cieszy się, że będą mogli w końcu położyć się w samochodzie, przespać i obudzić na miejscu, ale moim zdaniem ma to jakiś swój głębszy sens tym bardziej, że google macza w tym palce. Czy wytłumaczenie, że jest to walka o lepsze środowisko, mniejsze zatłoczenie i mniejszą liczbę wypadków jest prawdziwe? moim zdaniem nie bo lepsze środowisko można mieć inwestując w elektryczne samochody, a to nie jest równoznaczne z autonomicznymi. Mniejsze zatłoczenie można mieć jeśli firmy zaczną zlecać zdalną pracę w domu. Jest już dostępna od wielu lat technologia, która pozwala pracować w domu np. pracownikom biurowym i mogą bez problemu prowadzić video-rozmowy i wymieniać się szybko plikami. Bezpieczeństwo? odkąd samochody istnieją liczba wypadków i zgonów regularnie spada. Moim zdaniem google chce podporządkować kolejny aspekt życia według swojej wizji świata. Jak Pan uważa? pozdrawiam.

 • Robert on 6 września 2015

  To nie jest mój artykuł, ale jest na tyle ciekawy, że go umieściłem.

  Nie powinienem usprawiedliwiać autora i komentować Pana wątpliwości. Każdy niezależny autor ma prawo do swoich poglądów.
  Jednak pan to wszystko źle zinterpretował.

  Jeżeli krytykuję przyjmowanie uchodźców, to idąc pana tokiem myślenia jestem bez serca?
  Proszę głębiej wejść w te tematy. Traktuje pan je bardzo płytko.

  Nie zrozumiał pan filozofii i mechanizmów otaczającego świata.
  Artykuł jest dla ludzi zaawansowanych.
  Proszę oglądnąć sobie film: „Matrix”, przemyśleć jego przewodni temat i zrozumieć w jaki sposób zniewala się ludzi.

  Robi się to krok po kroku, niezauważalnie.

  Przykład: kupowanie ciągle nowych gadżetów doprowadza do wpływania negatywnie na ludzkość.
  Jeżeli ktoś wpadnie w tę chorobę, to jest przywiązany łańcuchem do technologii.
  A technologie w dzisiejszym świecie, to podsłuchy, kontrola.
  Windows 10 będzie prawnie miał wgląd w pana życie. Będą obserwować pana przez kamerę, słuchać o czym pan mówi. I to wszystko legalnie zgodnie z ich przepisami.

 • Ania on 1 listopada 2015

  Świat ( cywilizacja )w którym żyjemy jest zbudowany na kłamstwie i oszustwie. A ludzie są ” martwi „. Mają oczy, a nie
  widzą, maja uszy, a nie słyszą. Żyją iluzją, ponieważ bóg
  tego świata przyzwyczaił ich do takiego życia. To co ich
  otacza traktują jak coś realnego. Nie są gotowi stawić czoła
  prawdzie. Prawdziwe życie ich przeraża. Biblia określa to
  bardzo mocno. Ludzie są pijani winem nierządu ( fałszywych
  doktryn, prawd ) Obj.14.8 Myślą tylko jednostki, 99% ludzkości jest duchowo martwa.

 • Alex on 8 grudnia 2015

  Jeśli zaprzeczam wszystkim 20 punktom, znaczy że jestem tylko jego świadom, nie mogę się uwolnić, niema ucieczki? Czy wystarczy zbudować nowy matrix a stary sam umrze.

 • megi on 4 czerwca 2016

  jak dobrze ,że ludzie się budzą i żaden z punktów nie jest prawdą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.