Potężna inwigilacja, czyli jak Ameryka podsłuchuje świat?

Snowden

NSA (National Security Agency) – amerykańska wewnętrzna agencja wywiadowcza, podsłuchuje miliardy rozmów Amerykanów i obywateli innych krajów na całym świecie. Mają wiele mechanizmów inwigilacji każdej osoby na ziemi.

Inwigilacja w telefonie i internecie

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń na świecie jest telefon komórkowy. Wiele osób nie rozstaje się z nim, dzięki temu bardzo łatwo można namierzyć go w każdym momencie życia.

Kolejnym elementem są karty płatnicze. Jeżeli tylko płacisz kartą, to system dokładnie zna Twoje preferencje, upodobania, tajemnice. Wie jakie masz nałogi, co chciałbyś ukryć przed światem.

Telefon i karta płatnicza to podstawowe narzędzia rozpracowujące każdą osobę na świecie. Do tego wykorzystują: emaile, adres IP komputera, adres MAC komputera oraz dane umieszczone na serwerach: Microsoft, Skype, Google, Yahoo, Facebooka, AOL, YouTube, Apple i innych popularnych stron społecznościowych. Pozyskują treści, audio, wideo, dokumenty oraz rejestry połączeń.

Nie obchodzi Cię inwigilacja?

Zapewne natychmiast przychodzi Ci myśl: i co z tego, że będą wiedzieć wszystko o mnie? Nie mam nic do ukrycia.

Zgadza się. Jeżeli jesteś biernym słuchaczem świata. Nie interesuje Cię prawda, to nie masz nic do ukrycia. Wykonujesz posłusznie rozkazy, chociaż nie zdajesz sobie sprawy, że prowadzą cię na sznurku, że nie masz wolnej woli, że wykonujesz czyjeś rozkazy.

Budzisz się dopiero wtedy, kiedy dostaniesz sierpowym.

Sierpowy, to może być bankructwo, zabranie domu/mieszkania/firmy, utrata zdrowia, śmierć bliskiej osoby. Jeżeli tylko masz możliwość świadomego myślenia, jeżeli możesz użyć logiki, nie ukradli wolnej woli, nie zrujnowali komórek mózgowych, to zrozumiesz, że to wszystko stało się nie z twojej winy, że ta osoba powinna żyć, bo medycyna akademicka ukrywa prawdę, że dom ukradli bezprawnie, bo system jest nieuczciwy.

Świadomość prawdy jest i bezcenna i zarazem przerażająca. Odkrywanie prawdy, krok po kroku odmienia życie, nadaje sens egzystencji. Kiedy nagle dowiadujesz się, że są wartości, ludzie, którzy dążą do prawdy, że ich jest tak dużo…

Zapraszam na film Citinenfour i rozmowę z Edwardem Snowden.

Jego wypowiedzi są przerażające:  

„Mieliśmy dostęp do całej listy transmisji dronów operujących w różnych krajach. Wystarczyło kliknąć, aby obejrzeć przekaz”.

Brytyjski Wywiad Elektroniczny: Government Communications Headquarters (GCHQ) prowadzi najbardziej inwazyjny program przechwytywania danych na świecie. Nazywa się „Tempora”.

W 2011 roku NSA mogło podsłuchiwać miliard rozmów telefonicznych lub sesji internetowych na raz. Za pośrednictwem jednej maszyny. Gromadzili 125 GB danych na sekundę”.

(Proszę kliknąć „Close” wtedy zniknie reklama. Następnie kliknąć w przycisk na środku ekranu – dwa razy. W prawym dolnym rogu ekranu jest prostokąt. Kliknij w niego, aby powiększyć obraz na cały ekran).

Przyznaj, film robi wrażenie.

Czy jednak wszystko jest klarowne w aferze Snowdena?

Po obejrzeniu filmu naszło mnie kilka refleksji.

Negatywne:

 • Snowden skopiował masę materiałów z systemu NSA. Bardzo dziwne jest, że system nie informuje administratora o wykonywaniu tak dużej ilości kopi z jednego źródła. Przypominam, że Snowden ujawnił kilkaset tysięcy poufnych, tajnych i ściśle tajnych dokumentów NSA.
 • Amerykanie liczą się z możliwościami wycieku informacji, dlatego podsłuchują wszystkich tzw. „dziennikarzy śledczych”. W jaki sposób dziennikarze Guardian mogli niezauważalnie rozmawiać ze Snowdenem w publicznej restauracji i następnie spokojnie mieszkać w hotelu? W takich sytuacjach służby działają bardzo szybko.
 • Snowden nie skończył matury i w wieku 23 lat trafił do CIA. Poziom w amerykańskiej szkole średniej nie jest wysoki. Trudno jest jej nie skończyć.
 • Guardian jest medium głównego nurtu. Jak to możliwe, że opublikował tak ważną sprawę przeciwko USA. Wielka Brytania z USA jest w ścisłej koalicji. Obserwowaliśmy to między innymi podczas bezprawnego ataku na Irak.
 • Zwiększyć zaufanie do kłamliwych mediów głównego nurtu w USA i w Wielkiej Brytanii, które „w trosce” o dobro świata, chórem skrytykowały działania szpiegowskie NSA.
 • Jeżeli Snowden brał udział w mistyfikacji, to afera z podsłuchami miałaby stanowić przykrywkę dla innych ważniejszych spraw? Być może jest to przerzucenie uwagi na NSA, a  w rzeczywistości centrum podsłuchu jest w innym państwie.

Neutralne:

 • Jeżeli Snowden działał uczciwie, to mógł dokonać taką akcje tylko przy opiece i kontroli wywiadu innego państwa. Sam w pojedynkę jest za słaby, aby ograć wywiad amerykański. Podejrzane wywiady: rosyjski, chiński, izraelski.

Pozytywne:

 • Świat dowiedział się o inwigilacji społeczeństwa światowego.

 

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Zobacz niesamowite komentarze o polityce, geopolityce, inwestycjach pod bezpłatnym wideo – „Aktualna analiza geopolityczna” – LINK

Formularz z NeTeSPhoto credit: AK Rockefeller via Foter.com / CC BY-SA

No comments yet... Be the first to leave a reply!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.