Jak Google i Facebook nas oszukują?

fb

Google i Facebook to dwa molochy, giganty korporacyjne mające monopol na swoich poletkach internetowych. Google kojarzy się głównie z darmowymi aplikacjami internetowymi, jak: YouTube, Gmail, wyszukiwarka/przeglądarka internetowa, a  FB z portalem społecznościowym.

Obie korporacje zarabiają miliardy na reklamie. W biznesie handlowym rządzi ten, kto ma klientów. Obie korporacje mają ich w nadmiarze. Każda osoba korzystająca z wyszukiwarki Google z Gmaila, z Facebooka, z YouTube jest potencjalnym klientem.

Nie mam nic przeciwko takim zasadom. Każda firma ma za zadanie maksymalizować zyski, chociażby po to, aby więcej płacić pracownikom. Dodam: maksymalizować uczciwie.

Google i Facebook bawią się w naprawę świata. Kryteria doboru wartości ulepszenia świata są partykularne, egoistyczne, władcze, próbujące podporządkować społeczeństwo światowe.

Co takiego robią?

Decydują co będziesz czytał, co będziesz oglądał, co będziesz słuchał…

Do czego to wszystko zmierza?

Do pełnej kontroli internetu przez międzynarodowe korporacje. To one mają decydować co będziesz jadł, pił, w co się ubierzesz, jakich informacji posłuchasz/oglądniesz.

Chociaż… nie musisz traktować Facebooka jako jedyne źródło informacji, nie musisz korzystać z Gmail, nie musisz sugerować się korporacyjnymi reklamami. Niekoniecznie wszędobylska coca cola/pepsi cola to napój do picia, być może częściej powinna służyć jako środek do czyszczenia rdzy.

Jeżeli będziemy samodzielnie myśleć, samodzielnie wybierać źródła przekazu, to ich techniki, monopole, miliardy dolarów rozpłyną się w powietrzu.

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Zapraszam na wideo – „Zostaliśmy zniewoleni ekonomicznie, czyli jak ograć międzynarodowego bankiera?” –LINK

Formularz z NeTeSFoto: flickr.com

One Response to “Jak Google i Facebook nas oszukują?”

 • qwrtee on 16 lipca 2016

  Trzeba używać programów odporniejszych na władzę. Bittorrent, bitmessage, onion strony i tor, tox, a nie np. skype. Ogólnie wszystko co zdecentalizowane i bez cenzury i po kłopocie.
  https://alternativeto.net/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.