Polska/Lechia była potęgą świata

flaga polska

W szkole powiedziano mi tak:

 • Polska powstała w 966 r. w momencie “przyjęcia chrztu”.
 • Polacy wzięli chrzest od Czechów, bo nie chcieli wpływów niemieckich.
 • Niemcy to Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.

Logicznie myślący uczeń wnioskuje z tego, że:

 • Przed 966 r. Polski nie było.
 • Czeskie państwo jest starsze od polskiego.
 • Niemieckie państwo to mocarstwo i cywilizacja, a polskie to smród, brud i ubóstwo.

Gdzie jest wałek?

O ile wszystkie podane fakty są prawdziwe, to logicznie myślący człowiek wyciągnie z takich faktów błędne wnioski!

Gdyby podać te same fakty inaczej, lub z adnotacją, każdy zrozumiałby je prawidłowo:

 • Przed 966 r. Polska oczywiście była, ale miała inne nazwy.
 • Czeskie państwo i polskie państwo, to jest to samo państwo, po prostu różne części federacji, różne plemiona lub na dzisiejsze: różne województwa.
 • Niemieckie państwo jeszcze 100 lat wcześniej nie istniało zupełnie, powstało na zachodnich ziemiach polskich (zwanych obecnie Połabiem).
 • Polska (pod inną nazwą) jest starsza od Niemiec i to sporo.

W polskich szkołach, nie pokazuje się map sprzed 1000 r., bo po co? Jeszcze by ktoś zaczął zadawać niewygodne pytania. No jak już pokażą, to Grecję, Rzym, czy Persję, ale Polskę? Kogo taki pogański kraj może zainteresować?

1000

Foto1: Europa 1000 A. D.

Taka mapa to jest mapa idealna na lekcje historii, Niemcy są wielkie, a Polska przy nich mała. Psychologicznie cel osiągnięty. Wyjaśnienia może wymagać “Rus Land”, to NIE ROSJA, to RUŚ, od której Rosja przygarnęła sobie nazwę, tak jak Germanie przygarnęli tę nazwę od Słowian!

Warto zwrócić uwagę, że Chorwacja jest już na Bałkanach, a Bułgarzy zajmują pół Grecji. Jest to jeszcze spadek po naszym zwycięskim najeździe na Rzym 500 lat wcześniej. 

900

Foto2: Europa 900 A. D.

Oto mapa pokazująca Europę “zaledwie” 100 lat wcześniej! Polska na środku jest jak zawsze, ale zaraz, zaraz… gdzie podziały się Niemcy? No taka mapa to się do szkoły już kompletnie nie nadaje. I dlatego zapewne nigdy wcześniej jej nie widzieliście :).

Z istotnych rzeczy, jakie należy zapamiętać, to Borussia na terenie Elbląga i Olsztyna. Borussia to Prusy. Prusy to NIE NIEMCY, jak nam wmawiano na lekcjach historii! Prusowie tu naród Bałtosłowiański (jak Żmudzini, Jadźwingowie czy Litwini). Dopiero pod wpływem niemieckiego chrześcijaństwa zaczął mówić po niemiecku. Dlatego Niemcy w sporym procencie mają słowiańską i bałtosłowiańską haplogrupę krwi!

Proszę zwrócić uwagę, że Chorwacja jest zapisana jako “Chrobacja” oraz na to, że na mapie jest… druga Chorwacja, na terenie dzisiejszego Lwowa, podpisana jako “White Chrobati”. Tak, Chorwaci pochodzą z Małopolski, a na Bałkanach zostali po kampanii przeciw Rzymowi w VI w.

Kolejną istotną kwestią są Serbowie w miejscu dzisiejszego Drezna. Oni też brali udział w kampanii przeciw Rzymowi w VI w. i dlatego dziś, Serbia leży na Bałkanach. Przodkowie Serbów żyją do tej pory na terenie obecnych Niemiec, a więcej o nich znajdziesz tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Serbo%C5%82u%C5%BCyczanie.

Nie jest przypadkiem, że obecny premier Saksonii (landu w Niemczech), Stanislaw Tillich  mówi biegle po polsku, czesku i serbsku. On jest właśnie Serbem Łużyckim. Na terenie Serbii bałkańskiej jest napis “Rascia” czyli “Raszka“. Nazwa wzięła się od ówczesnej stolicy Serbii bałkańskiej.

Na terenie obecnego Berlina na mapie są Hevelians (https://pl.wikipedia.org/wiki/Hawelanie), też o nich nie słyszałeś, bo założyli Berlin i Brandenburg! Od nich pochodzą nazwy i nazwiska: Václav Havel, Jan HeweliuszHawela oraz Hobolin.

Teraz już wiesz, dlaczego każde miasto w Niemczech ma polską nazwę. Każdego kolejnego orędownika teorii o “ziemi niemieckiej” poczęstuj powyższą mapą.

800

Foto3: Europa 800 A. D.

Cofamy się o jeszcze 100 lat. Poprzednia mapa nie kłamała. Nadal nie ma tu żadnych Niemców!

W Hiszpanii jest “Al-Andalus”. Nazwa nie jest nam obca, bo pochodzi od “Wandalów” z Krakowa, którzy założyli tam państwo 250 lat wcześniej, a później przenieśli się do Afryki. W języku arabskim “Al” to przedimek określony, a litera “W” nie istnieje wcale, dlatego jest “Al-Andalus” zamiast po naszemu “Wandalus”. Od tego słowa pochodzi współczesna nazwa: “Andaluzja”.

Na terenie Hamburga i Bremy są “Saxons” czyli Saksończycy. Są to Słowianie, a nie Germanie jak mówi Wikipedia, bo Germanów, w tym czasie tam po prostu NIE BYŁO! Nazwa Saksończycy to zgermanizowana nazwa ludzi, którzy posługują się siekierami (porównaj nazwę Drewlanie, którzy zamieszkują dokładnie ten sam teren w tym czasie). Ważnym odnotowania jest fakt, że podczas totalnej lechickiej inwazji na Rzym w VI w. Sasi mieli za zadanie odbić od Rzymu Wielką Brytanię. Spadkiem po tych wydarzeniach są brytyjskie hrabstwa: Essex, Wessex i Sussex czyli Wschodnia, Zachodnia i Południowa Saksonia.

Widać też lud Madziarów (Magyars) zbliżający się od wschodu, który z Avarami zrobi w ciągu 200 lat to samo, co Niemcy z Połabianami. Słowiański naród pod wpływem kultury zmieni język na odpowiednio niemiecki i węgierski. Węgrzy tak samo jak Polacy czy Chorwaci twierdzą, że są potomkami Sarmatów. Teraz już jasnym jest, dlaczego Węgrzy wyglądają jak Polacy, mówią po angielsku z polskim akcentem, ale dogadać w ojczystych językach się zbyt łatwo nie możemy :).800

Foto4: Europa 700 A. D.

Ta mapa niewiele różni się od poprzedniej. Pojawia się na niej “Bavaria”. Bawaria nazwę bierze od ludu Bajuwarów lub Bojowarów, które oznacza nie mniej nie więcej, niż Bojowie Warowni. Literkę J z Bojuwarów słychać jeszcze w niemieckim określeniu Bawarii czyli Bayern. Nazwa Bawaria jest nazwą łacińską.

Na mapie też pojawia się Bohemia. Jest to jedna z rzymskich nazw Słowian. Pochodzi od słowa “Bóg” / “Boh”. Bohemia znaczy tyle, co kraj Bogów. Nie jest to przypadkowa nazwa. Porównaj z nazwą “Lech“, albo “Got” (Goci w tym czasie mieszkali w Polsce). Są też określenia “Pan” oraz “Pol” / “Polak”, ale o tym będzie obszerniej innym razem. W późniejszym czasie nazwa ta zostaje scedowana na Czechów, dlatego na studiach nie ma “czechistyki”, a jest “bohemistyka”.

600

Foto5: 600 A. D.

Kolejna mapa potwierdzająca, że Niemiec między Francją, a Polską po prostu NIE BYŁO!

Z ciekawostek: Baskonia jest opisana jako Vasconia. Ważne ze względu na to, żeby zapamiętać, że B i W są wymienne między językami. A Bułgaria leży nad… Morzem Azowskim :) Druga Bułgaria jest w Rumunii. Nie jestem w stanie na ten moment powiedzieć, czy to te same Bułgarie, czy tylko zbieżność nazw. Rzymu zachodniego już nie ma, a Rzym wschodni to jeszcze potęga.

Dlaczego nie idę dalej? Bo wiek VI n. e. jest bardzo ważnym wiekiem w naszej historii. Wtedy podbiliśmy całą Europę, a to zasługuje na co najmniej jeden oddzielny artykuł.

Co było, jak nic nie było?

Co bardziej spostrzegawczy ludzie zauważą, że pełno jest różnych krajów, plemion czy ludów w całej Europie poza jej słowiańską częścią. Słowianie mają swoje nazwy i kolory w zasadzie tylko przy granicy z (dawnym) Rzymem. Nasi mądrzy historycy interpretują to następująco:

“Polski nie było, była dzicz, lasy i niedźwiedzie polarne, no przy granicy z Rzymem może  była jakaś prymitywna cywilizacja”.

A może jednak to nie tak było?

Przecież te WSZYSTKIE mapy powstały na podstawie kronik rzymskich, frankońskich, angielskich czy niemieckich! Po kiego grzyba pisać to o jakichś ludach na Syberii, których nikt na oczy nie widział. Idąc tym tokiem rozumowania, należy przyjąć, że cały świat był wyludniony, tylko dookoła zachodniej Europy byli jacyś ludzie. Każdy przecież pisał o sobie i o najbliższych sąsiadach, których znał i z którymi handlował.

Nagle jak się pojawiła jakaś wielka inwazja “obcych”, to się o nich napisało pod ich nazwą (bo rodzimej często nie było dla nieznanych ludów) i nie pisało się jacy to oni są bohaterscy, tylko się pisało, że to zwierzęta brodate, garbate, diabły wcielone, niemyte, obskórne, barbarzyństwo, brodate i zapuszczone itd. Nikt im świątyń nie stawiał, chyba że wygrali, popili i sami sobie postawili :).

Daleko nie trzeba szukać analogii. Każdy kto oglądał “Grę o tron”, wie w jaki sposób pisze się o “barbarzyńcach zza muru”, my z punktu widzenia Grecji i Rzymu byliśmy właśnie takimi barbarzyńcami, a Dunaj i Łaba/Ren były takim murem.

Lecz chwilę pomyślmy, dlaczego do stworzenia tych map nie użyto analogicznych kronik słowiańskich, przecież wiadomo, że byli Arabowie czy Chińczycy, to nie wiadomo, że byli Słowianie?

Na mapie tak samo nie ma Arabów, chyba że przy samym morzu lub granicy. A Chińczycy mieli własne kroniki. Nasze natomiast zostały wszystkie zniszczone i spalone niedługo po przyjęciu chrześcijaństwa. Dlaczego? Bo zawierały “szatańskie znaki”, Słowianie przed chrześcijaństwem przecież nie pisali po łacinie, a normalnymi runami słowiańskimi (bukwami).

Jedyne co w zasadzie wiemy o przedkatolickiej historii Polski, to przepisane kroniki (każdy nowy kronikarz często nawiązywał do poprzednich kronik), historię przekazuje się też z ustnie z pokolenia na pokolenie, dlatego każdy pobieżnie ją znał (nawet kronikarz) i to co teraz dla nas jest często szokiem informacyjnym, dla naszych przodków było oczywistą oczywistością.

Masowe wymazywanie polskiej historii miało miejsce dopiero pod zaborami. Do tego czasu każdy Polak wiedział, że jest Lechitą, Sarmatą, potomkiem bogów czy Panem (do dziś tytułujemy się per Pan, Pani, a zbiór Polaków nazywamy “państwem”) i wszystkie polskie kroniki to potwierdzają. W zasadzie to nie tylko polskie, bo zachodnie również.

Skąd się w takim razie wzięła wersja szkolna?

Procedura jest bardzo prosta. Bierzemy polską kronikę i czytamy: “Bolesław koronowany w Gnieźnie”. Sprawdzamy kronikę niemiecką: “Bolesław koronowany w Gnieźnie”. Wszystko gra, wpisujemy do podręcznika.

Znów bierzemy polską kronikę i czytamy: “Aleksander Wielki podbił Kraków”. Sprawdzamy kronikę niemiecką, a tu nic na ten temat. No ale jak ma tam coś takiego być, jak Niemiec w 900 roku jeszcze nie było, a Aleksander najechał Kraków 1400 lat wcześniej! Jednak “historykom” to w niczym nie przeszkadza! Ich wniosek? Polski kronikarz za dużo się lulka napalił i nie wiedział co pisze.

Kasujemy z podręcznika. Ale zaraz, tak pisze jeszcze 2 innych kronikarzy! No to oni na pewno przepisali od tamtego! Kasujemy i kropka.

Mam nadzieję, że już każdy teraz wie, skąd się wzięła “Historia” w polskich szkołach. Zapraszam do polskich kronik oraz słowników. Historię możesz wymazać stosunkowo łatwo, języka tak łatwo z narodu nie wyplenisz.

Kamil Dudkowski

źródło: wspanialarzeczpospolita.pl

Formularz z NeTeSFoto: „Flaga Polski” (CC BY-SA 2.0) by Lukas Plewnia

24 Responses to “Polska/Lechia była potęgą świata”

 • smyxx on 15 grudnia 2016

  podaj chociaż jeden dowód na istnienie jakiejś potężnej Lechii, np monetę bitą na jej terenie ale może też być zwykły kamień z jakąś namiastką „słowińskiej symboliki ” bo napisać to można wszystko

 • Robert on 15 grudnia 2016

  Nie mąć tylko badaj.
  Nie żądaj tylko sprawdzaj.
  Sam fakt, że ten świat zniszczył potęgę Słowian jest zagadkowy.
  Rusz tyłka i poświęć trochę czasu, następnie przyjdź i przedstaw swoją opinię.

 • smyxx on 15 grudnia 2016

  moja opinia jest taka ,że nigdy nie było żadnej Lechii , rozumianej jako zorganizowanej struktury na miarę państwa o konkretnych wpływach bo nie ma na to żadnego nawet najmniejszego dowodu , i nie rozumiem tylko tego ,że pomimo doskonale utrzymanej słowiańskiej kultury wzrasta jakiś kompleks niższości i dlatego trzeba koniecznie go leczyć jakimiś fantazjami z przeszłości , tu trzeba dbać jeszcze bardziej o to co się zachowało w zwyczajnych , codziennych obyczajach , pielęgnacji polskiego języka czy nawet samej kuchni a nie snuć „opowieści niezwykłych „

 • Robert on 16 grudnia 2016

  smyxx,

  na szczęście to twoja filozoficzna opinia.
  Jestem przekonany, że tematu w ogóle nie zbadałeś.. zero argumentów, zero sensowności.

 • smyxx on 16 grudnia 2016

  jak można zbadać coś czego nie ma ? może zaraz tu przytoczysz „świadectwo” z samej”Księgi Sędziów”? tylko ,że tamto określenie „Ramat Lechi” nie może mieć nic wspólnego z jakimś obszarem kontrolowanym przez Słowian bo ……….// Ramat Lechi (po angielsku Jawbone Hill czyli Wzgórze Szczęki) // musi się odnosić do bliskiego wschodu , gdzie w tym czasie czyli ponad 1000 lat p n e w żadnym razie nie mogło być żadnych Słowian , radzę się pogodzić z faktami czyli tym ,że rola Słowian zaczyna się w okolicach VI wieku bo to co robili jacyś „prasłowianie” nie miało żadnego znaczenia dla rozwoju i postępu europejskiej kultury , wcale nie czuję się z tym źle , te 1500 lat zupełnie mi wystarczy by być dumnym z tego ,że jestem Polakiem i Słowianinem

 • Robert on 16 grudnia 2016

  smyxx,

  nie ma nic gorszego jak rozmowa filozoficzna, strata czasu – chyba, że przy piwie, jako rozrywka :)

  Pod artykułem jest źródło, sprawdź, zbadaj mapy…

  Powodzenia.

 • Piotr Tom. on 16 grudnia 2016

  Witaj smyxx :)

  Idziesz w zaparte, wszystko negujesz :) .
  Kamil Dudkowski, posiada wiedzę na ten temat . . . a Ty znowu swoje!
  Tak samo z Apokalipsą . . . według Ciebie, wszystko jest mało wiarygodne. TO ZAPOZNAJ SIE Z WIEDZĄ :) jeśli według Ciebie, coś jest mało wiarygodne !!!
  KSIĘGA SĘDZIÓW . . . tez nie dla ciebie? Polecam rozdział 15 -ty :) ! I . . . nie pisz proszę, co jakiś fragment po angielsku znaczy. To taka bardzo tania filozofia. Będziesz się beznadziejnie powtarzać, to nie odpiszę ani słowem :) ! NAPRAWDĘ SZKODA CZASU !!!

  Pozdrawiam serdecznie !

 • smyxx on 16 grudnia 2016

  Robert & Piotr Tom ………..ulegacie panowie t zw taniej sensacji bo zamiast poczytać pozycje np Gravesa , Vermesa czy nawet naszych wybitnych historyków np Krawczuka czy Strzelczyka , sięgacie po autorów bazujących na mistyfikacjach np tzw „kronice Prokosza”, to angielskie tłumaczenia ma tu jedynie wyjaśnić sam kontekst zachowania Samsona czyli to ,że tą oślą szczęką zabił 1000 osób w jakimś tam konkretnym miejscu , stąd nazwa „ośle wzgórze” , nie ma w tym żadnej filozofii a zwykły racjonalizm , w sprawie tej Lechii nie ma żadnej wiedzy , stad nie wiem od kogo miałbym się na ten temat czegoś dowiedzieć bo przecież nie od współczesnych spekulantów dla których ten Prokosz jest autorytetem

 • Robert on 17 grudnia 2016

  smyxx

  My bazujemy na Biblii o czym napisałem do smyxx.
  Ty masz informacje od swoich guru, ja bazuję na kimś większym, na Bogu.

 • smyxx on 17 grudnia 2016

  Robert ……………………Biblia , a w szczególności „Nowy Testament” ma służyć ludziom w tym być lepszym , w codziennym życiu a nie dawać pole ku spekulacjom nie mającym nic wspólnego z wiarą bo to czy jakaś tam wymieniona nazwa jest geograficznie związana z konkretnym miejscem na Ziemi nie ma żadnego znaczenia dla samej wiary

 • Wojciech on 17 stycznia 2017

  Biblia miała być księgą historii i pewnej wiedzy z przeszłości, która została kilkoma sprytnym „tłumaczeniami” przerobiona na świętą księgę i rozpoczeła religie abrahamowe. Przykład a chociażby tylko ten jeden burzy całą religijność Biblii :
  Elohim, to liczba mnoga słowa Bóg, czyli bogowie a sadystyczny i zasdrosny JHWH jest tylko jednym znich. Skoro było wielu bogów a ten jeden sam w pojedynke zabił 2,6kk ludzi to jakie moralne przesłanki może nieść ta książka ? To tylko i wyłącznie jeden z dowodów historycznych do zbadania i ułożenia puzli. Wielu ludziom nie przejdzie przez głowę iż to tylko rozwinięta wersja tablic Sumeryjskich bo to by musiało oznaczać dla logicznego umysłu, fałsz religii judaistycznej a co gorsze dla Polaka ( po-lacha) ewidetny i końcowy fałsz religii chrześcijańskiej.

 • smyxx on 17 stycznia 2017

  @ havo……………poczytałem i nawet jeśli ta moneta pochodzi z „krakowskiej” mennicy sprzed 3000 lat , to co z tego wynika ? tylko tyle ,że ktoś tam znał metodę produkcji monet, jeśli nawet byliby to Słowianie , to co z tego ,że wtedy umieli produkować monety ,skoro przez następne 1000 lat o tym zapomnieli bo to tak samo jak z tym pierwszym „słowiańskim” wozem //https://klamot.bloog.pl/id,341754787,title,Waza-z-Bronocic-najstarszy-na-swiecie-wizerunek-pojazdu-kolowego,index.html?smoybbtticaid=618674 //………….wymyśli sobie wóz ale o drogach nie pomyśleli ? na szczęście jacyś „nasi ” przedostali się w rejony Mezopotamii i udostępnili wynalazek koła tym ciemniakom Sumerom i ci dopiero ruszyli na dobre z wykorzystaniem tego koła w garncarstwie i transporcie , ale jak masz jeszcze jakieś linki o tych różnych rewelacjach to podsyłaj , chętnie poczytam i pozdrawiam

 • Robert on 18 stycznia 2017

  Wojciech,
  to co piszesz jest cały czas błędnie powielane w internecie.
  Nie wiem jakie masz zamiary i czy wogóle cokolwiek cię przekona, ale napiszę swoje zdanie.

  1 – Mamy Grecko-Polski Nowy Testament z wydaniem interlinearnym. Widnieje tam tekst grecki i pod spodem bezpośrednie jego tłumaczenie po polsku. Obecnie jest to najwierniejsze tłumaczenie Nowego Testamentu z ogólnie dostępnych publikacji na rynku. Jeżeli ktoś tylko ma dobre zamiary, to może sprawdzać prawidłowość tłumaczeń.

  https://fijor.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=162&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=56

  2 – Bóg stworzył ziemię. Dał ją w użytkowanie człowiekowi. Miał żyć zgodnie, sprawiedliwie i czcić tego jedynego Boga JHWH.
  Niestety, ale ludy sprzeciwiły się Bogu, czciły przeróżne bożki, dla nich wrzucały dzieci w ogień itd.

  Co byś zrobił, gdyby twoi pracownicy przejęli firmę i rządzili według własnych korzyści?
  Miłabyś taką samą jak teraz postawę, czyli broniłbyś pracowników?
  Nie, wywaliłbyś ich z pracy i jeszcze podał do sądu.

  Co zrobił Bóg, gdy się lud sprzeciwił?
  Zaopiekował się tymi, którzy byli Mu wierni i odbudował własny naród wybrany – Izrael. Nie mylić z dzisiejszym Izraelem, który nie ma nic wspólnego z biblijnym Izraelem.
  Skoro ziemia należy do Boga, to wybrał kawał obszaru dla Izraela.
  Jednak aby tam dotrzeć, musiał stoczyć bitwy z… potomstwem szatana.

  I teraz zatrzymajmy się.

  Każdy chrześcijanin wie, że istnieje sąd Boży, czyli unicestwienie wszystkich, którzy nie służą prawdziwemu Bogu.
  To co działo się za czasów Izraela, było wczesnym sądem Bożym.
  To wszystko.
  Każdy musi wiedzieć, że czeka go nagroda lub kara.

  Wyśmiewanie się z tego jest wyśmiewaniem z samego Boga…

 • Rafał ORLICKI on 23 lutego 2017

  Są takie monety, odkopane pod Krakowem. Posiadają takie same symbole jak monety Ariów Babilońskich – Persji.

  Dzisiaj, PiS zmienia podręczniki szkolne. Będzie tam mowa o cesarstwie niemieckim nie Niemcach, jako państwie. Kolejne podlizywanie się Niemcom, przypisywanie im starożytności. Podobne do używanej niekiedy w nauce nazwy „Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego”. Podczas, gdy nigdy takiego cesarstwa nie było. Tylko rzymskie, zbudowane z nacji rzymskiej, podbitej raseńskiej, keltyckiej (Frankowie) i słowiańskiej (Połabie). Rzym nie należał do narodu niemieckiego jakiego nie było, rzymianie nie byli narodem niemieckim jakiego nie było, rzymianie nawet nie współtworzyli państwa z narodem niemieckim (jakiego nie było) tylko z Rasenami/Etruskami i Galami i podbitymi zachodnimi Słowianami. Naród niemiecki się dopiero kształtował z tych nacji na północy oraz staroeuropejczyków – Nordów.

 • Rafał ORLICKI on 23 lutego 2017

  Co ciekawe, monety z okresu perskiego pod Krakowem, odkopano wraz z ich matrycami. czyli tutaj je wytwarzano. Bo Scytia sięgała od Bałtyku po Mezopotamię.

 • Przemo on 26 lutego 2017

  Podaj dowód na istnienie zorganizowanych struktur państwowych przed latami ’50 X wieku.

  I nie, nie podfam ci dowodów na NIEISTNIENIE lechii, bo to tak, jak podawać dowody, że nie dymasz kóz. Nie podaje się dowodów na nieistnienie.

 • kasjan on 6 marca 2017

  Powinien Pan bardziej się zagłębić w historii Polski. Są obecnie różne wykopaliska na naszych ziemiach co wskazuje na istnienie Lechitów na naszych ziemiach…

 • Piotr Tom. on 7 marca 2017

  Wojciech on 17 stycznia 2017

  JHWH ,lub bardziej oryginalnie IHVH , odnosi się nie do Elochim (bogów) , lecz do STWÓRCY wszechświata ! Dwie litery, oznaczaja świat materii i dwie świat anty materii / energii. Skąd to wiem? Z mądrych ksiąg !!!
  Bogowie, mogą sobie pomarzyć o stwarzaniu kosmosu, ponieważ STWÓRCA powołał ich do życia !

  Pozdrawiam.

 • czlowiek on 22 maja 2017

  Autor chyba nie uważał na lekcjach historii skoro tak się ekscytuje Cesarstwem Franków i Cesarstwem Wschodniofrankijskim. Przecież podobne mapy jak przedstawiona z roku 900 i 800 są w polskich podręcznikach, konkretniej dla gimnazjum (tematy o wspomnianym cesarstwie). I ogólnie autor plącze się we własnych ougólnieniach i przeinaczeniach, szczególnie na początku artykułu. Polanie to nie są Polacy, i ogólnie ciężko mówić we wczesnym średniowieczu o narodowościach w rozumieniu dzisiejszym. Takie rozumienie pojawia się dopiero około XIX wieku, wcześniej ważniejsze były więzi stanowe (np. pośród szlachty polskiej w baroku) albo plemienne (we wczesnym średniowieczu). I tak, państwo czeskie jest starsze, przecież na terenie Czech istniało państwo wielkomorawskie (IX wiek), a królestwo czeskie od przełomu IX/X wieku (znaczy rok ok. 900). Jednolitego państwa polskiego wtedy NIE BYŁO, ziemie zamieszkiwane przez ludność polską zostały zjednoczone w połowie X wieku. Używanie daty przyjęcia chrztu jako początku państwa polskiego jest po prostu dla wygody, ponieważ ciężko stwierdzić kiedy konkretnie można mówić o Polsce, a kiedy – o państwie plemiennym Polan.

 • Piotr on 28 listopada 2017

  Na terenie obecnych Niemiec jest wiele polskich nazw miejscowości. Choćby Krakow, Tessin, Cammin… Czy nie kojarzą się z Krakowem, Cieszynem, Kamieniem? A sama nazwa Berlin? Znacie Lublin, Koszalin, Kotlin… Jak się kończą? na -in. Więc jaka to nazwa? Polska oczywiście!Można tego znaleźć bardzo dużo.

 • razzor on 22 października 2018

  Piotruś, gdybyś na historii uważał, to wiedziałbyś skąd te nazwy we wschodnich Niemczech. Nie sa to nazwy polskie i ich twórcy jakoś do Polski ciągot nie mają.
  Znaj łaskę pana: szukaj pod hasłem „serbowie łużyczcy”

 • Maciek on 22 października 2018

  Piotr – jeśli chodzi o słowiańskie (nie polskie) nazwy na terenie Niemiec, to przecież we wczesnym średniowieczu zwarte osadnictwo słowiańskie sięgało aż do Łaby (m.in. Słowianie Połabscy i wymienieni przez razzor Serbołużyczanie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.