Totalne Zaćmienie Umysłu?

ziemia kulista

Nie jest udowodnione, że ziemia porusza się wokół słońca.

Nie jest udowodnione, że światło słoneczne rzuca cień ziemi na księżyc i dochodzi do zaćmienia księżyca. Było wiele przypadków zaćmień księżyca, kiedy słońce i księżyc były nad horyzontem.

Ta teoria jest propagowana przez zwolenników kulistości ziemi, jakoby kulista ziemia rzuca kulisty cień na księżyc i dochodzi do jego zaćmienia.

Jest to błędna teoria, ponieważ przy wielu zaćmieniach widać było i słońce i księżyc. Słońce znajdowało się w różnych częściach globu. Nie było widoczne na jednej osi z ziemią i księżycem.

Jak zatem dochodzi do zaćmienia księżyca?

Jak dochodzi do zaćmienia słońca?

Czy te zjawiska są realne?

Zaćmienie słońca 2017 – wielkie oszustwo NASA part 1:

Zaćmienie słońca 2017 – wielkie oszustwo NASA part 2:

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

Formularz z NeTeSFoto: „Eclipse Planet” (CC BY-NC 2.0) by György Soponyai

8 Responses to “Totalne Zaćmienie Umysłu?”

 • zniesmaczony on 24 sierpnia 2017

  Jeszcze jedno – zaćmienia Słońca i Księżyca są przewidywalne w oparciu o model kulistej Ziemi, kulistego Księżyca i kulistego Słońca, co potwierdzono wielokrotnymi obserwacjami od czasów Kopernika, kiedy NASA jeszcze nie było (to odnośnie bzdur z kolejnych 2 filmików).

 • nadia on 24 sierpnia 2017

  Do zaćmienia umysłu mozna dodac takze ten film ” Płaska ziemia – 21 pytań i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

  https://www.youtube.com/watch?v=nXb8aI1d3WQ

 • qrde blade on 24 sierpnia 2017

  Odpowiedź jest banalna i trudna do przełknięcia dla wiecznie oszukiwanych i strzyżonych OWIEC. Elity czytaj sprytne KOZŁY – zwłaszcza te z MENDES sprzymierzyły się RAZEM w spisku w spisku przeciwko całemu stadu i zapragnęły wygodnie i pasożytniczo żyć na jego koszt. Trwa to już tak długo, że nawet najstarsze z nich, tzw. satanistyczne kozły zapomniały, kiedy ostatni raz oznajmiły zdurniałemu stadu prawdę. OWCE zaś mają to do siebie, że są nieprawdopodobnie tępe i durne zarazem, co pozwala dalej kontynuować, to wielkie oszustwo w praktycznie każdej dziedzinie życia !

 • takitamzdaleka on 30 sierpnia 2017

  Ostatnio wiele rozmów pojawia się w temacie kulistej i płaskiej ziemi. Przedstawiane są różne wersje i różne fakty.
  Jednak za każdym razem należy się zapytać – czy podawane przykłady są podane tylko na sprawdzenie naszego niedoskonałego oka czy też za pomocą dokładnej aparatury? (widziałem wiele filmów „pokazujących” to i owo na rzecz płaskiej ziemi, ale wszystko to było możliwe tylko z wykorzystaniem kamery albo złudzeń naszych oczu)
  Jednocześnie jest kilka pytań, które zastanawiają w przypadku teorii kulistej ziemi, które trudno racjonalnie zrozumieć, ale…
  Polecam więcej merytorycznych i zmierzonych faktów niż zwykłe patrzenie na rzeczywistość, szczególnie, że mówimy o wielkich odległościach, o czymś, czego oko ludzkie nie ogarnia, i w czym to oko nie ma ani mikrometrowej ani kilometrowej miarki.
  Wszelkie zakrzywienia lub ich brak dla zwykłego oka może być tylko złudzeniem, co niejednokrotnie pokazały różne doświadczenia. Dlatego ważne, aby ze spokojem podejść do faktów, aby zwracać uwagę na sposób pomiaru lub eksperymentu, aby zwracać uwagę na przykłady, które to potwierdzają lub zaprzeczają, na to, czy jest to twierdzenie uniwersalne, czy tylko jednostkowe?
  Wypadałoby wybrać zjawiska i fakty, które potwierdzają daną teorię i jednocześnie obalają przeciwną lub spójnie tłumaczą istnienie zjawisk tej drugiej teorii w teorii pierwszej.
  Jak widać – nie jest to temat na krótką dyskusję…
  Pozdrawiam,

 • Sylwia on 30 sierpnia 2017

  Poniższy film na podstawie Pisma Świętego udowadnia, że ziemia jest płaska.

  https://www.youtube.com/watch?v=O3NumAkkSCU

 • hansi on 1 września 2017

  Szczęka opada mi bezwładnie, w niemym zachwycie, nad cudami, jakie jest w stanie wymyślić homo, podobno sapiens, podobno wyposażony w oczy, uszy i podobno jakiś aparat przetwarzający dane, pomiędzy uszami :) , gdy ma już, z powodu braku większych wojen i nadmiaru dobrobytu, totalnie poprzewracane w doopie, NIE tylko w umyśle :)
  Czy też może jest to trwający TEST psychologiczny, przeprowadzany przez żydownię na nas – głupich Gojach, w jak głębokie absurdy można nas wepchnąć, żebyśmy je ciągle jeszcze brali za dobrą monetę :)
  Proponuję zadać pytanie o płaską Ziemię MARYNARZOM, codziennie namierzającym (jeszcze ciągle, w dobie GPS-ów..) sekstantem pozycję Słońca i gwiazd w nocy, w celu określenia pozycji i wytyczenia kolejnego odcinka trasy podróży (Ortodroma i Loksodroma..)..
  Bo ja, nawet będąc skrajnym wręcz wielbicielem ś.p. Terryego Pratchetta i jego Świata Dysku,jakoś NIE doznaję żadnych zaćmień umysłu na ten temat :) ..
  Niech prowadzi Stella Maris – wszystkich, grafomaniących na tematy dziwne :)

 • hansi on 1 września 2017

  Serio serio – polecam serdecznie Świat Dysku Terry-ego Pratchetta. Jest tego chyba 33 książki, wydane po polsku, tłumaczone genialnie przez Piotra Cholewę.
  Świetna rozrywka, aż po zajady i częste porażenia mięśnia twarzowego od smiechu – gwarantowane, przez kilka tygodni czytania, nawet w sraczu :)
  „A JEDNAK się kręci !!..” – wykrzyknął Mikołaj Kopernik, dopijając półlitrówkę.

 • Scream on 28 listopada 2018

  Ludzie.. nie (usunięte – admin) głupot… Zobaczcie masę filmów jak zwykli ludzie wysyłają kamerę balonem w stratosferę… Kręcą caly lot dookoła i widać ewidentnie że ziemia jest kula a nie że ma kształt płaskiego koła… Przestańcie więc snuć swoje fantazje ,bo to w czasie zababinoe wierzyli w płaska ziemię… Jeszcze powiedzcie że płaska Zienia jest noszona przez żółwia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.