Gestapo żydowskie działało jak mafia

getto800

Leszno 13 – to adres żydowskiej siedziby agentury Gestapo mieszczącej się w getcie warszawskim. Profesor Jacek Leociak z Centrum Badań nad Zagładą Żydów w PAN opowiada o szefie mafijnym tej agentury – Abraham Gancwajch, nazywanym „Trzynastką”. Miał dyplom rabina. Przed wojną był nauczycielem hebrajskiego i działaczem syjonistycznym. Nie musiał nosić opaski z gwiazdą Dawida. W każdej chwili za zgodą Gestapo mógł z getta przejść na stronę aryjską; udawał tam członka żydowskiego ruchu oporu.

Formalnie stał na czele Urzędu do Walki z Lichwą i Spekulacją, który kontrolował handel w getcie. Nieformalnie, tak jak pospolita mafia, okradał okoliczne biznesy z pieniędzy. Za ochronę bezpieczeństwa sklepów, barów i innych biznesów dostawał haracz.

Oprócz tego, mafia Gancwajcha pobierała pieniądze od kamienic, w których mieszkali Żydzi.

W lipcu 1941 roku, decyzją gestapo, „trzynastka została” rozwiązana. Podlegała bezpośrednio Policji Kryminalnej (tzw. Kripo: Kriminal Polizei), która wraz z Tajną Policją Polityczną (Gestapo) była częścią Służby Bezpieczeństwa (Sicherheitsdienst– SD).

Likwidacja „trzynastki” nie oznaczała koniec z korupcją i agenturą żydowską.

Do powstania żydowskiego w kwietniu 1943 roku, agenci żydowscy operowali zarówno w getcie, jak i po tzw. stronie „aryjskiej”. Chcieli mieć alibi na wypadek zwycięstwa Niemców, stąd wyłapywanie Żydów działających przeciwko nazistom i walka z żydowskim ruchem oporu, na wypadek przegranej Niemców.

Ot, taka przezorność.

Chazarowie zawsze działali na dwie strony. Najważniejsza dla nich była i jest własna korzyść.

 

[jwplayer player=”1″ mediaid=”351″]

 

. . ekonomia Robert Brzoza

Formularz z NeTeS


Foto: Bundesarchiv, Bild 101I-134-0782-18 / Knobloch, Ludwig / CC-BY-SA [CC BY-SA 3.0 de], via Wikimedia Commons

Przeczytaj koniecznie:

2 Responses to “Gestapo żydowskie działało jak mafia”

 • wawiak on 30 kwietnia 2015

  Oto prawdziwy obraz „żyda” którego nie zobaczycie w muzeum żydowskim. A przy okazji miałem kiedyś dziewczyne akurat na ul.Leszno i miała na nazwisko Szulc. :) TAKA CIEKAWOSTKA

 • Zdzich on 17 maja 2015

  Warto wiedziec:
  II-ga Wojna Światowa była zderzeniem dwóch grup żydo-komunistycznych, NSDAP i Centralny Komitet Wykonawczy ZSRR, mających to samo marzenie: totalitarny podbój świata.
  Początkowo współpracowali ze sobą – Pakt Ribbentrop-Mołotow.
  Żydowscy instygatorzy po stronie niemieckiej:
  1. Żydo-komunistyczna Bawarska Republika Radziecka;
  2. Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) – prężna organizacja syjonistów niemieckich, która stała się podporą (10%) Socjalistyczno-Robotniczej partii Hitlera, NSDAP;
  3. Fritz Haber – chemik, opracował produkcję Cyklonu B;
  4. Szef Policji Bezpieczeństwa i SD, SS-obergruppen-führer, kierownik Głównego Urzędu Bezpieczeństwa SS Reinhard Heydrich;
  5. Wolnomularz Podpułkownik SS Adolf Eichmann;
  6. Instruktor SS Prof. Bostowitsch;
  7. Marszałek Polowy Erhard Milch;
  8. Dyrektor Akademii Prawa Niemieckiego i Generalny Gubernator w Polsce Hans Frank;
  9. Szeregi żydowskich żołnierzy Hitlera (https://hotnews.pl/artpolska-1229.html);
  10. Kapo w obozach;
  11. Jüdischer Ordnungsdienst (https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst)
  12. Sadystyczna Żydowska Policja „OD Gruppen” odpowiedzialna za utrzymanie porządku na terenach okupowanych przez Nazistów (https://thisiszionism.blogspot.com/2008/08/hitlers-jewish-police.html).

  We współczesnych czasach, ci sami Żydzi wrócili z tym samym marzeniem do Ukrainy. Tym razem opłaceni przez USrael.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.