Żydowski plan pozbawienia gojów władzy

religia żydowska

W 1492 roku, naczelny rabin Hiszpanii – Chemor, zwrócił się do Naczelnego Sanhedrynu z siedzibą w Konstantynopolu, żaląc się i prosząc o radę w sprawie grożącego hiszpańskim Żydom wypędzenia, jeśli nie zgodzą się przyjąć wiary katolickiej.

Odpowiedź na tę skargę znajdujemy w książce Julio-Iniguez de Medrano (La Silva Curiosa), wydanej w Paryżu w 1608 roku. Na stronach 156 i 157 znajduje się odbitka odpowiedzi Wielkiego Sanhedrynu.

Autor książki zaopatrzył odbitką tych stron następującym komentarzem: „Ten list został znaleziony w archiwum miasta Toledo przez Hermita z Salamanki, podczas jego poszukiwań starych akt dotyczących królestwa Hiszpanii”.

Przeanalizujmy treść odpowiedzi Sanhedrynu

Umiłowani Bracia w Mojżeszu, otrzymaliśmy wasz list, w którym opisujecie wasze obawy i nieszczęście, jakie was dotknęło. Odczuwamy ból niemniej dotkliwy od waszego.

Rada, jaką udziela wam Wielki Satrapa i Rabini, jest następująca:

1 – Jeśli, jak mówicie, król Hiszpanii (Ferdynand) zmusza was abyście zostali chrześcijanami, to zgódźcie się na to, skoro nie macie innego wyjścia.

 • Komentarz: Przyznam, bardzo dziwna odpowiedź. Widać, jak mało znaczy dla żydów religia, skoro tak łatwo można ją zmienić. Gdyby chodziło o przejście na ateizm czy w czystej formie satanizm, to też Sanhedryn nakazałby się podporządkować? Taka forma utrzymania władzy świadczy o ateizmie żydów. Bóg nieważny, wierzenia nieważne, liczy się tylko władza.

2 – Jeśli, jak mówicie, wydano rozkaz pozbawienia was własności, to uczyńcie waszych synów kupcami, aby mogli stopniowo pozbawić chrześcijan ich własności.

 • Proszę zwrócić uwagę na przebiegłość tego punktu. Tu nie chodzi tylko o to, że żydowscy kupcy, przedsiębiorcy poprzez handel mają wykupywać majątki chrześcijan. Sanhedryn mówi o wykorzystaniu lichwy, kreacji pieniądza, czyli systemu sztucznego tworzenia kredytu. To ten element dawał żydom największą władzę w każdym zakątku świata. Oprócz tego dostawali extra pieniądze od rodzin bankierskich na zagospodarowanie. Przykładem jest Judeopolonia. Na cel wykupienia polskich ziem, dostali od żydowskich rodzin bankowych 400 mln dolarów.  Było to w XIX wieku.

3 – Jeśli, jak mówicie, czynione są zamachy na wasze życie, to uczyńcie z waszych synów lekarzy i aptekarzy, aby i oni mogli odbierać życie chrześcijanom.

 • Ten punkt jest kolejną perfidną zagrywką. Pierwszą zorganizowaną grupą lekarzy byli żydzi. Wygrali walkę, ponieważ posługiwali się śmiercią. Największym ich zagrożeniem były wiedźmy, które umiały leczyć naturą, czyli ziołami. Stąd powstała krwawa inkwizycja w kościele Katolickim i Protestanckim. Prowodyrami akcji byli żydowscy lekarze, którzy decydowali czy dana wiedźma jest opętana, czyli umie leczyć ludzi czy nie. Innymi słowy, żydowscy lekarze pozbywali się konkurencji, aby opanować dwory. Dawało im to olbrzymią władzę, ponieważ bezkarnie mogli leczyć lub nie leczyć królów i innych przedstawicieli dworów.  

4 – Jeśli, jak mówicie, że oni niszczą wasze synagogi, to uczyńcie z waszych synów kanoników i kleryków, aby oni mogli zniszczyć ich kościoły.

 • Rozwinięcie tego punktu, przynosi nam okrutne wnioski. Żydzi wcielali się do różnych religii, osiągali wysokie stanowiska i niszczyli ją od środka. Być może to jest odpowiedź na dziwne, popierające NWO, GMO, globalizacje, ocieplenie klimatu decyzje przywódców religii.

5 – A jeśli chodzi o wiele innych utrapień, o których skarżycie się, to niech wasi synowie zostaną adwokatami i prawnikami, aby stale mieszali się do spraw państwa, tak by chrześcijanie ugięli się pod waszym jarz­mem i abyście mogli panować nad nimi i zemścić się na nich. Nie odstępujcie od nakazów, jakie wam dajemy, a przekonacie się sami, że tak jak teraz jesteście upokorzeni, tak w przyszłości osiągniecie władzę.

Podpisano:
„Książę Żydów Konstantynopola”.

źródło: „Dwa wieki polskiej golgoty” Henryka Pająka

.

Brzoza Robert RobertBrzoza.pl Polski Portal Informacyjny

P.S. Zobacz niesamowite komentarze o polityce, geopolityce, inwestycjach pod bezpłatnym wideo – „Aktualna analiza geopolityczna” – LINK

Formularz z NeTeSPhoto credit: Internet Archive Book Images via Foter.com / No known copyright restrictions

Przeczytaj koniecznie:

2 Responses to “Żydowski plan pozbawienia gojów władzy”

 • Abbe Selezay on 31 marca 2016

  Fajny artykuł ale krótki,dopiero co się rozkręciłem go czytając to się on skończył :( lipa

 • Wiktor on 25 listopada 2016

  Ja przeczytałem „protokoły mędrców syjonu”.
  Właśnie „grają sceny finałowe”, stworzyli wszystko co zapisane jest w protokołach, a teksty te pochodzą z przed 150 lat. Jeśli nasz świat tego żydolewackiego zagrożenia nie dostrzeże to już jest po cywilizacji europejskiej.
  Ale najgorsze to jest to , że robią to nie potomkowie Abrahama, nie potomkowie 12 plemion Jakuba/Izraela.
  Od średniowiecza niszczą Europę tureckie przechrzty – Chazarowie , co przeszły na religie mojżeszową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Mikołaj Kopernik autor „Rozprawy o urządzeniu monety” napisał:

  „Chociaż niezliczone są klęski, wskutek których zazwyczaj podupadają królestwa, księstwa i rzeczpospolite, to jednak najgroźniejsze są moim zdaniem cztery: niezgoda, śmiertelność, nieurodzajność ziemi oraz spadek wartości monety. Trzy pierwsze są tak oczywiste, że nie ma nikogo, kto by o tym nie wiedział, jednakże czwarta, która dotyczy monety, dostrzegana jest przez niewielu i to jedynie przez najgłębiej myślących, ponieważ nie powoduje natychmiastowego i gwałtownego upadku państwa, ale doprowadza je do tego stanu stopniowo i jakby niewidocznie”.

 • David Rockefeller – „Wspomnienia”, 2005, str.405

  Niektórzy wierzą nawet, że jesteśmy częścią tajnego kabalistycznego stowarzyszenia działającego przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych...oraz że w konspiracji obejmującej cały świat zmierzamy do stworzenia jednej globalnej struktury politycznej i ekonomicznej – jednego świata, jeśli tak wolicie to nazwać. Jeśli to jest stawiany mi zarzut, to jestem winny i jestem z tego dumny”.